Google+

Arama formu

Kışın Sıcak İçeceklerden Vazgeçemeyenlere 9 Lezzetli ve Basit Tarif

Kışın Sıcak İçeceklerden Vazgeçemeyenlere 9 Lezzetli ve Basit Tarif

Bu içerik özellikle evinde keyif yapmaya düşkün olanların ve eşini, dostunu, sevdiğini, arkadaşını etkilemeyi seven insan evlatlarının ilgisini çekecektir. Aktara gidip birkaç çeşit baharatınızı alın sıcacık bardaklara içeceğinizi hazırlayın, şeklinizi yapın. Hadi afiyetle!

Kaynak: http://www.realsimple.com/food-recipes/recipe-collections-favorites/seasonal/hot-drinks/leo-236

Chai Çayı
Yaaa evet sadece Starbucks yapmıyormuş. Evde mis gibi baharatlı, sütlü ve otantik bir çay hazırlayabilirsiniz. Tamam öyle şuruplar falan yok kocaman kahve devleriyle aşık atmıyoruz ama bu da süper bir şey yani yaptık oradan biliyoruz! Tarifi kısaca şöyle dostlar; 8 adet kakule çekirdeği, 4 adet karanfil, çay kaşığının ucuyla karabiber, 2 adet tarçın çubuğu, 1 çay kaşığı zencefil, 4 adet poşet çay (tercihen Darjeeling çayı) 2 bardak süt, istediğiniz tatlılığa ulaştıracak kadar şeker. Bir kaba baharatları ve iki bardak sütü ekleyip kaynatın-dilerseniz baharatları önceden karıştırıp hafifçe ezebilirsiniz-. Ardından kabınızı ateşten uzaklaştırın ve çaylarınızı ekleyin, 10 dakika kadar daha kaynamasına izin verin. Son olarak süzerek bardaklara döküp dilediğiniz gibi tatlandırın.

Fotoğraf: Ellie Miller

Kışın Sıcak İçeceklerden Vazgeçemeyenlere 9 Lezzetli ve Basit Tarif

Marşmelovlu Sıcak Çikolata

Bu tariften sonra sıcak çikolata zevkiniz biraz değişebilir. Basit malzemelerle neşeli bir bardağa sahip olabilirsiniz! Malzemeler şöyle 3 yemek kaşığı maltlı süt tozu (Türkiye’de bu gibi bir ürünün bulunma durumu nedir bilmiyoruz fakat alternatifler bulunabilir belki yazmış olalım biz) 3 adet marşmelov ve 1 paket sıcak çikolata. İlk olarak sıcak çikolatanızı paket direktiflerine göre hazırlayın ve içine süt tozunu ilave edip karıştırın. Ardından marşmelovlarınızı ısıtılmış bir pişirme aparatının üzerinde kızarıncaya kadar bekletin yani 30-40 saniye kadar. Renginin sarı-kahverengimsi olması gerekiyor. İstenilen renge gelen marşmelovları sıcak çikolatanızın üzerine koyun ve servis edin.

Fotoğraf: Grant Cornett

Kışın Sıcak İçeceklerden Vazgeçemeyenlere 9 Lezzetli ve Basit Tarif

Sıcak Elma Şarabı

Buna da aşinayız tabii ki! Malzemeler 1 portakal kabuğu, 8 adet çubuk tarçın, yarım litre elma şarabı-şırası, 2 yemek kaşığı bal, 6 tane karanfil, azıcık zencefil. Burada baharatları damak tadınıza göre ayarlayabilirsiniz. Bu baharatları ve şarabı bir tencereye atıp ısıtmaya başlıyorsunuz fakat kaynatmak yok! Alkolün uzaklaşmaması için ısınınca ve baharatlar şarapla özleşince ocak kapatılıyor. Hemen bardaklara alıp ikram edebilirsiniz. Ayrıca başka meyvelerin kabuklarını da kullanabilirsiniz haleti ruhiyeniz nereden eserse artık.

Fotoğraf: Francesco Lagnese