Google+

Arama formu

Latin Amerika'yı Keşfetmenin Tam Zamanı!

Latin Amerika'yı Keşfetmenin Tam Zamanı!

Latin Amerika için ne söylense az. Dünyanın belki de en renkli kültürüne sahip bu topraklar, sahip olduğu enerjiyle pek çok gezginin rüyalarını süslüyor. Gerek tarihi birikimi gerek doğal güzelliğiyle her bir köşesi ayrı bir macera, ayrı bir sürpriz barındırıyor. Siz de müziğinden yemeklerine bu büyülü dünyanın kapılarını aralamak istiyorsanız, bu ara tam da zamanı! Sizi harekete geçirecek Latin Amerika şehirlerini derledik.

Buenos Aires
Buenos Aires

Buenos AiresGüney Amerika’nın São Paulo’dan sonraki en büyük metropolü ve Arjantin’nin en büyük şehri, aynı zamanda da başkentidir. İsmi İspanyolcada “Güzel Havalar” anlamına gelen şehir; İspanyol, İtalyan ve Fransız etkileri görülen mimari yapıları, büyüleyici renkleri, gece hayatı ve kendine özgü kültürü ile hem modern hem tarihi bir kent olarak Güney Amerika’nın en turistik şehirlerinden biridir.

Buenos Aires rehberi için: https://gezimanya.com/arjantin/buenos-aires

Patagonya
 Patagonya

Şili ve Arjantin’in güneyinde kalan Patagonya, doğa hayranları için kaçırılmayacak bir yer. Yerleşimin çok az olduğu bölgede doğal çeşitliliğin karşısında hayran kalacaksınız. Balinalar ve penguenlerin göç yolu üzerinde bulunan bölge, eşsiz buzullarıyla da ziyaretçilerinin beğenisini çekmekte. Glacier Perito Moreno adlı buzula ev sahipliği yapan El Calafate ise bölgenin en çok turist çeken şehirleri arasında. 

Patangonya rehberi için: https://gezimanya.com/patagonya