Google+

Arama formu

Lüks Yolcu Gemileri

1- Royal Caribbean Oasis of the Seas Dünyanın en büyük yolcu gemisi unvanına sahip olan geminin yapımı, 2009 yılının sonlarında tamamlanmıştır. Gemi öyle büyük ki, Titanik’in tam 5 katı boyutunda. 16 güvertesi ve 2700 kamarası ile toplamda 6360 yolcu kapasitesine sahip. Gemide havuzlar, gerçek ağaç ve bitkilerin bulunduğu bir bahçe, restoranlar, eğlence salonları, barlar, sinema salonları ve futbol sahası büyüklüğünde bir de tiyatro bulunuyor.
2- Celebrity Equinox Celebrity Equinox’un yapımı 2009 yılının Ağustos ayında tamamlandı. Gemiyi lüks yapan en önemli özelliği, içinde doktor ve hemşirelerin bulunduğu özel bir hastanenin oluşu. Gemide spa merkezlerine direkt geçişi olan özel süitler bulunuyor. Dekor olarak ise taze çiçek, meyve kâseleri ve pelüş bornozlar kullanılmış. Gemide 4 kapalı 2 açık olmak üzere 6 adet yüzme havuzu, jakuzi, spor tesisleri, sauna, kütüphane, tiyatro, sinema salonu, bar, disko ve büyük bir kumarhane yer alıyor.
3- Seabourn Odyssey Seabourn Odysses, diğer yolcu gemilerinden biraz farklı özelliklere sahip bir gemi. 198 metre uzunluğundaki geminin içinde 3300 metrekare bir spa salonu mevcut. Gemideki yolcuların %90’ının kendine özel verandası var ve eğer isterlerse yemekleri bu verandalara servis ediliyor. 450 yataklı gemideki odaların büyüklüğü 27 ile 110 metrekare arasında değişiyor.