Google+

Arama formu

Marmara Çevresinde Denize Girilecek Yerler

Marmara Çevresinde Denize Girilebilecek Yerler
Marmara Çevresinde Denize Girilebilecek Yerler

Yaz aylarında Ege ve Akdeniz sahillerinde tatil yapma fırsatı bulamayan İstanbul sakinleri için aslında şehirden çok da fazla uzaklaşmadan günübirlik ya da hafta sonu gidebilecekleri çok sayıda plaj bulunuyor. Güzellikleri ve temizlikleri ile ünlü tatil yörelerini aratmayan plajlara gelin hep birlikte bakalım.

Fotoğraf: http://www.istanbul.com/Files/sile-tatil.jpg

1. Erdek
1. Erdek

Balıkesir iline bağlı olan Erdek İstanbul’a sadece 2 saat uzaklıkta. Bu özelliğiyle de hafta sonu kaçamakları için sıklıkla tercih edilen bir yer.  Sahillerinin ince kumu ve temiz denizi sayesinde yaz ayları boyunca çok sayıda turisti çeken Erdek’te konaklayabileceğiniz çok sayıda pansiyon ve otel bulunuyor.

Fotoğraf: http://www.tatilegitsek.com/wp-content/uploads/2015/02/b%C3%BCy%C3%BCkova-2-815x459.jpg

2. Fıstıklı
2. Fıstıklı

Adını fıstık çamlarından alan Fıstıklı Köyü Yalova’ya bağlı. Fıstıklı’ya İstanbul’dan kalkan deniz otobüsleri ile 1 saatte ulaşmak mümkün. Güzel sahillerinin yanı sıra ilçe, şifalı kaplıcalarıyla da oldukça ünlü. Sadece 1 saat içinde İstanbul’un yorucu kalabalığından uzaklaşabilmek ve Fıstıklı’nın yeşil doğasıyla bütünleşmiş deniziyle güzel bir hafta sonu geçirmek hiç de zor değil.  

Fotoğraf: http://www.neredekal.com/res/haber/hb_b_14101411_l-b.jpg