Google+

Arama formu

Mutlu olmak İçin Yapmaktan Vazgeçmeniz Gerekenler

Etrafınızda olup biten herşeyi kontrol etmeye çalışmaktan vazgeçin.
Etrafınızda olup biten herşeyi kontrol etmeye çalışmaktan vazgeçin.

Başkalarına ne yapmaları gerektiğini söylemekten, hayatınızı saat saat programlamaktan, bir sonraki hareketinizin ne olacağını düşünmekten yorulmuş olmalısınız. Bu kontrol güdüsü size yorgunluk ve kaostan başka bir şey sağlamayacağı için kontrol etmekten vazgeçip herkesi ve her şeyi olduğu gibi kabul etmekte fayda var.

Fotograf: http://www.yourownlife.org/wp-content/uploads/2015/04/I_have_no_idea_wha...

Her zaman haklı olmaya çalışmaktan vazgeçin.
Her zaman haklı olmaya çalışmaktan vazgeçin.

İnternette yazışırken, iş arkadaşlarımızla konuşurken, ailemize istediğimiz bir şeyi kabul ettirmeye çalışırken ne kadar debelenip durduğumuzu düşünün... Debelenmemizin asıl sebebi ise sürekli haklı olduğumuzu düşünmek. Bir dakika için kendisize sorun: Haklı olmayı mı tercih ederim; yoksa huzurlu bir hayatı mı?

Fotoğraf: https://www.wordans.ca/i'm%20right+designs

Kendinizi ve başkalarını yargılamaktan vazgeçin.
Kendinizi ve başkalarını yargılamaktan vazgeçin.

Yargılamak... Genellikle iyi bir şey yapmak için çıktığımız yolda kendimize ilgi göstermenin başka bir yolu olarak sonuçlandırdığımız bir iletişim biçimi. Daha iyi hissetmek için sürekli olarak kendimizi motive etmek istiyoruz. Fakat motive olmak isterken de neyin eksik olduğunu düşünürken buluyoruz kendimizi. Kendimizdeki eksikliklerin tek tek listesini çıkartıp daha mutsuz birine dönüşüyoruz sonuçta. Neyin eksik olduğu, neyi yanlış yaptığımızı düşünmek yerine başka ne yapabileceğimizi, nasıl daha iyi hissedebileceğimizi düşünmenin vakti geldi de geçiyor.

Fotoğraf: http://ambrozbau.blogspot.com.tr/2014/11/day-537-self-judgement.html