Google+

Arama formu

Nice - Fransa

Fransa’nın 5. Büyük kenti ve Fransız Rivierasının başkenti olma ünvanlarına sahip şehir. Nice. Tüm bunların yanına birde Akdeniz insanlarının sıcak kanlı yapısına sahip olmasını koyunca gözünüze daha da güzel görünecektir. Burada insanlar denizden vazgeçemiyorlar. Bu yüzdendir ki Fransa’nın 2. büyük turizm kenti. Nice-Villefranche Limanı, çok fazla sayıda seyahat  gemisine ev sahipliği yapıyor.

Nice - Fransa

Nice’a adımınızı attığınızda ilk olarak şehri tepeden görmelisiniz. Nice Kale’sine doğru yol almaya başlayabilirsiniz o halde. İşte karşınızda masmavi bir deniz, yatlar, yelkenliler ve minyatür gibi görünen insanlar ve evler.

Nice - Fransa

Kaleden indiğinizde biraz yürüyüp şehri  izlemek isterseniz güzel de bir hikayesi olan Promenade des Anglais denilen meşhur İngiliz Yürüyüş Yolu ikinci adresinizi olmalı. Hikayesi ne mi? Şöyle ki;  1822 yılında portakal hasadı kötü gidince işçiler işsizlikle karşı karşıya kalmışlar. Burada bulunan İngilizlerde 6,5 km uzunluğunda bir yürüyüş yolu yaptırarak işçilere iş sağlamış ve sorunu çözmüşler.