Google+

Arama formu

Pyeongchang'ı Ziyaret Etmek İçin 8 Neden

Pyeongchang'ı Ziyaret Etmek İçin 8 Neden

Güney Kore’nin Gangwon şehrinde bulunan Pyeongchang’u ziyaret etmeyi düşünüyorsanız yeni maceralara hazır olmalısınız. Güvenli ve konforlu otellerde konaklayabileceğiniz bölgenin en önemli özelliği 2018 Kış ve Paralimpik Olimpiyatları’nın burada düzenlenecek olması. Yeni kültürlere yelken açacağınız Pyeongchang yolculuğuna başlamak için tek sebep bu değil elbette; harekete geçirecek nedenleri sizin için derledik. 

2018 Kış Olimpiyatları
2018 Kış Olimpiyatları

“New Horizons” (Yeni Ufuklar) sloganıyla 9-25 Şubat tarihlerinde düzenlenecek olan 2018 Kış Olimpiyatları, ev sahibi Pyeongchang’ı ziyaret etmek için harika bir bahane olabilir. 80’den fazla ülkenin katılacağı olimpiyatlarda yeni insanlarla tanışabilir, aynı zamanda Uzakdoğu kültürünü yaşama fırsatı da bulabilirsiniz. Biatlon, buz hokeyi, körling ve buz pateni gibi kış sporlarının gerçekleştirileceği olimpiyatlarda keyifli günler geçirebilirsiniz.

Fotoğraf: https://heavyeditorial.files.wordpress.com/2016/08/gettyimages-506810470...
 

Alpensia Kayak Merkezi
Alpensia Kayak Merkezi

Altı adet yamaç pistine sahip olan Alpensia, kayakseverlere farklı alternatifler sunan bir kayak merkezidir. 2018 Kış Olimpiyatları’nda da kullanılacak olan Alpensia’da farklı seviyelere hitap eden çeşitli kayak programları mevcut. Kasım ve Mart ayları arasında hizmet veren kayak merkezinde teleferik hizmeti ve kayak takımı kiralama ücretleri yetişkinler için toplamda 78 bin Won iken çocuklar için bu ücret 61 bin Won’dur.

Fotoğraf: http://kidsonboard.net/wp-content/uploads/2015/04/image61.jpg