Google+

Arama formu

Roma'daki En İyi Müzeler

Roma'daki En İyi Müzeler

İtalya’nın başkenti olan Roma’yı ziyaret etmenin herkes için inanılmaz bir kültürel deneyim olduğu su götürmez bir gerçek. Papa’nın evini ziyaret edip Kolezyum’da turlayabileceğiniz bu muazzam şehrin sokaklarında dolaşmak ve sokakların altında yatan yüzyılları hissetmek bambaşka bir his. Bu şehre gittiğinizde tarihi sadece solumakla kalmayıp birçok müzesinde her şeyiyle öğrenebilirsiniz.

Fotoğraf: http://www.tfc.edu/wp-content/uploads/2016/04/Colosseum.jpg

1 – Museum of Roman Civilization
1 – Museum of Roman Civilization

Modern Roma’nın ziyaretçilerine sunduğu sonsuz sayıda güzellik var ama şehrin gerçek güzelliğini sonuna kadar hissedebilmek için tarihte geriye gidip Roma İmparatorluğu’nun da gözünden bakmanız gerek. Roma dönemindeki şehrin bir minyatürünü de içerisinde barındıran müzede ünlü Roma dönemi kalıntılarını görebilir ve o zamanı çok daha net bir şekilde gözlemleyebilirsiniz.

Fotoğraf: http://farm4.static.flickr.com/3304/3547703463_3739208cd3_b.jpg

2 – National Etruscan Museum
2 – National Etruscan Museum

Türkçe’de Villa Giulia Ulusal Etrüsk Müzesi olarak anılan müze, Roma’nın Vigna Vecchia denilen bölgesindeki 16. yüzyıldan kalma bir malikane olan Villa Guilia içerisinde yer alıyor. Etrüsk sanat eserlerinin en büyük koleksiyonuna sahip olan müzede tarih ve sanat ile ilgilenen herkes için mutlaka ilgi çekecek şeyler mevcut.

Fotoğraf: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1a/Villa_Giulia_modifie...