Google+

Arama formu

ŞEHİRLERİ NEHİRLER ÜZERİNDEN KEŞFEDİN!

ŞEHİRLERİ NEHİRLER ÜZERİNDEN KEŞFEDİN!

Son yıllarda nehir turlarına olan ilgi malum... Cruise rahatlığını gezgin mantığıyla birleştiren bir anlayışı var bu turların. Birbirinden şık ve temiz gemilerde, şehir merkezlerinin tam göbeğine yanaşarak gezmek, her geçen gün biraz daha cazip hale geliyor. Suyun üzerinde olmanın verdiği huzur da cabası! Çevrenize bakmaktan kendinizi alıkoyamayacağınız nehir turları, özellikle bu mevsim için oldukça ideal. İşte nehir turu yapabileceğiniz birkaç hat önerisi… 

Fotoğraf: http://www.rivercruiseagent.com/SiteContent/nx2/Sites/1817-721050/custom...

Tuna Nehri
Tuna Nehri

Nehir turları söz konusu olduğunda ilk akla gelen, Tuna Nehri üzerinde yapılan turlar oluyor genelde. Tuna Nehri, Almanya’nın güneyinden başlayıp Orta Avrupa’yı takip ederek Romanya’da Karadeniz’e dökülüyor. Hal böyle olunca Tuna Nehri turlarına katılanlar Almanya, Avusturya, Macaristan, Slovakya, Sırbistan, Bulgaristan ve Romanya’da birçok şehri nehir kıyısından selamlayabiliyor. Bu hat üzerindeki en önemli duraklar arasında Viyana, Belgrad, Budapeşte, Bratislava ve Bükreş bulunuyor. 

Fotoğraf: http://blog.cruiseline.co.uk/wp-content/uploads/Romantic-Danube-River-Cruise.jpg

Ren Nehri
Ren Nehri

Avrupa’da yapabileceğiniz bir başka nehir turu da Ren Nehri turu olacaktır. Ren Nehri, İsviçre Alplerinde doğuyor; Liechtenstein ve Fransa sınırlarından Almanya ve Hollanda topraklarına geçtikten sonra Rotterdam’da Kuzey Denizi’ne dökülüyor. Batı Avrupa’nın en önemli nehirlerinden biri olan Ren Nehri üzerindeki duraklar arasında Amsterdam, Utrecht, Brüksel, Köln, Rudesheim, Manheim, Strasbourg, Basel, Stuttgard, Düsseldorf gibi şehirler bulunuyor.

Fotoğraf: http://www.travelblat.com/wp-content/uploads/2012/10/rhine-river-cruises.jpg