Google+

Arama formu

Seul'da Görülecek Yerler

Dongdaemun Ticaret Merkezi
Dongdaemun Ticaret Merkezi

Kore’nin simgelerinden biri olan Dongdaemun bölgesi, ne ararsanız bulabileceğiniz bir yer. Seul’un ticaret ve eğlence hayatının 7/24 devam ettiği bu bölgede; ayakabı, giyim, elektronik, spor ürünleri, oyuncak ve daha bir sürü şeye uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Bölgede yaklaşık 26 AVM, 30.000 dükkan ve 50.000 üretici firma var.

Fotoğraf: http://www.explorekorea.org/

Myeong-dong Pazarı
Myeong-dong Pazarı

Myeong-dong, alışveriş severler için bir ibadethane gibi. En son trentlerden, gündelik giyisilere kadar herşeyi burada bulabilirsiniz. Myeong-dong aynı zamanda Seul’ün ticaret ve bankalar bölgesi. Günlük ziyaretçi sayısı 2 milyon civarında olan bölgede, “Golden Week” zamanında tam bir Japon turist patlaması yaşanıyormuş. Nisan sonu, Mayıs başı başlayan “Golden Week” döneminde, Japon turistler oldukça uygun fiyatlardan yararlanmak için Kore’ye geliyormuş.

Fotoğraf: http://www.visitseoul.net/

Gyeongbokgung Sarayı
Gyeongbokgung Sarayı

Gyeongbokgung Sarayı, yaklaşık 5 yüzyıl hüküm süren Joseon Hanedanlığı’nın ilk yaptırdığı saraymış. 1395 yılında yapılan saray, mevcut 5 hanedanlık sarayının en büyüğü. Özellikle Japon işgalleri sırasında iki kez büyük hasar gören sarayın restorasyon çalışmaları hala devam ediyor. Bunun en büyük nedeni ise sarayın oldukça büyük bir alana yayılmış birçok kompleksten oluşması.
 
Fotoğraf: http://www.azsiaspecialista.hu/