Google+

Arama formu

Seul'e Yolunuz Düşerse Yapmanız Gereken 10 Şey

Geleneksel Kore El Sanatları
Geleneksel Kore El Sanatları

Birçok insan gibi sizde gezdiğiniz yerlerden ufak hediyelikler alarak, güzel birer anı olarak saklamak isterseniz, size daha güzel bir önerimiz var. Seul’de kendi hediyelik eşyanızı kendiniz yapabilirsiniz! Ülkenin birçok yerinde bulunan Gongbangs’ları ziyaret ederek, geleneksel Kore el sanatlarını uzman kişilerden öğrenerek, aynı mekanda kendiniz için hediyelikler yapabilirsiniz. Jasu denilen geleneksel Kore nakış işleri, Mokgong denilen geleneksel ahşap oymacılığı yada seramik kap sanatı Dojagi gibi birçok geleneksel Kore el sanatlarını bu atölyelerde öğrenebilir ve Seul’den ayrılmadan önce kendinize tamamen doğal malzemelerden bir hediyelik yapabilirsiniz.

Fotoğraflar: http://www.visitseoul.net/

Geleneksel Kore Müzikleri: Pansori ve Samulnori
Geleneksel Kore Müzikleri: Pansori ve Samulnori

Pansori ve Samulnori, Kore’nin geleneksel müzik türleri olarak sayılıyor. Pansori’de bir şarkıcı ve bir davulcu varken, Samulnori; Kwanggari, Janggu, Jing ve Buk adı verilen 4 farklı müzik aleti ile icra ediliyor. Pansori’de şarkıcı ve davulcu dışında, dinleyiciler de alkışlarla müziğe eşlik ediyor. Samulnori’de ise müziğin dışında dans gösterisi de yer alıyor ve bu danslara izleyicilerin de katılması isteniyor. Seul’ü ziyaret ederseniz kesinlikle bu gösterilerden birine katılmalısınız!

Fotoğraflar: http://www.visitseoul.net/

Kore Yemekleri
Kore Yemekleri

Kore yemekleri hem lezzetli hem de çok estetik bir sunuşa sahipler. Oldukça besleyici olan Kore yemekleri, Asya’daki birçok ülkeye yayılmış durumda. Lüks restoranlardan, sokakta satılan yemeklere kadar oldukça çeşitli bir menüye sahipsiniz. Hepsini deneyemeyebilirsiniz fakat kimchi, bulgogi, bibimbap gibi popüler yemekleri denemeden Seul’den ayrılmayın.

Fotoğraflar: http://www.visitseoul.net/