Google+

Arama formu

Seyahat Ederken Para Kazanma Yöntemleri

Seyahat Ederken Para Kazanma Yöntemleri

Uzun süre seyahat etmek oldukça masraflı bir aktivite olabiliyor. Çoğu insanın hayali dünyayı dolaşmak olsa bile yine çoğu insan gitmek istediği yerlere uçak biletini bile almakta zorlanıyor. Eğer bu kararsızlıkları yaşayan biriyseniz bu listeye göz atmanızda fayda var, çünkü bu listede hem seyahat edip hem para kazanmanın yollarını açıklıyoruz.

Fotoğraf: http://instinia.com/wp-content/uploads/2013/12/w01352.jpg

1 – Yurt Dışında İngilizce Öğretmek
1 – Yurt Dışında İngilizce Öğretmek

Akıcı bir İngilizceniz yoksa bir sonraki maddeye geçebilirsiniz. Tabii ki tercihen Türkçe öğretmek sizin için daha iyi olacaktır ama ne yazık ki Türkçe öğrenimine olan ilgi çok az, bu yüzden iş bulmanız pek kolay olmayacaktır. İngilizce öğretmek ise günümüzde dünya üzerindeki en popüler işlerden biri. Birçok ülke İngilizce öğretmenleri için uçuş masraflarını hatta bazen konaklama masraflarını bile karşılıyor.

Fotoğraf: http://blog.quizbean.com/wp-content/uploads/2014/02/testprep.jpg

2 – Hostellerde ya da Otellerde Çalışmak
2 – Hostellerde ya da Otellerde Çalışmak

Bu konaklama yerleri her zaman çalışan aramaktadırlar, çünkü turizm hiçbir zaman azalmayan ve bitmeyen bir sektör. Bir ülkede turizm iki seneliğine azalıyor olabilir fakat bir başka ülke, belki de tarihinin en iyi turizm dönemini yaşıyordur. Genelde sezonun yoğun olduğu dönemlerde geçici çalışanlara da çok ihtiyaç duyan otel ve hostellerde çalışmak seyahat sırasında sizin için çok karlı olabilir.

Fotoğraf: http://blog.hihostels.com/wp-content/uploads/2013/02/cairns-central-yha-...