Google+

Arama formu

Seyahat Etmenizi Sağlayacak Meslekler

Seyahat Etmenizi Sağlayacak Meslekler

Uçuş Görevlisi
Uçuş görevlisi olmak çok açık şekilde  seyahatle bağlantılı bir mesleğe sahip olmak demek. Üstelik bunun için spesifik bir bölüm okumanıza, derece almanıza gerek yok. Bunun kolay bir iş olduğunu söylemiyoruz, çalışma saatleri, insan memnuniyeti oldukça zor kıstaslar ayrıca işe kabul edilmek, standartlara uymak da biraz stresli olabilir. Ama kıtadan kıtaya, şehirden şehre gitmek, en azından belli yerleri tecrübe etmek istiyorsanız bütün bu engelleri aşılabilecek basit şeyler olarak görmelisiniz. Denemekten zarar gelmez!
Fotoğraf: www.buyskypro.com

Seyahat Etmenizi Sağlayacak Meslekler

Düğün Fotoğrafçısı Olmak
Bu nasıl iş, ne alakası var? demeyin. Artık bu iş farklı bir kulvara taşındı. Eğer iyi bir göze ve düzgün bir fotoğraf makinasına sahipseniz çiftlerin düğün veya balayı fotoğraflarını çekebilirsiniz. Hem para kazanıp hem de onlar nereye gidyorsa oraya gidip birkaç gününüzü güzel bir şekilde harcayabilirsiniz. Dış mekan çekimlerinde iyiseniz ve kendinize güveniyorsanız buyrun!
Fotoğraf: www.digitalcameraworld.com

Seyahat Etmenizi Sağlayacak Meslekler

Gönüllü Yardım Kuruluşlarına Katılmak
Eğer gerçekten farklı coğrafyalara seyahat etmek, farklı kültürlerle, insanlarla tanışmak istiyorsanız uluslararası yardım kuruluşlarında çalışabilirsiniz. Doğal afette veya başka extrem durumlarda zarar gören bölge halkına hem faydanız dokunabilir hem de normal bir ziyaret esnasında öğrenemeyceğiniz bilgiler ve sosyo-kültürel davranışları öğrenebilirsiniz. Bu link size biraz yardımcı olabilir. http://grassrootsvolunteering.org/
Fotoğraf: voluntaryaid.org