Google+

Arama formu

Sicilya'nın En Güzel Yerleri

Sicilya'nın En Güzel Yerleri

Akdeniz’deki en büyük ada olan Sicilya, İtalya’nın çizmesinin ayak başparmağı hizasında yer alıyor ve anakaradan dar bir boğaz olan Strait of Messina ile ayrılıyor. Avrupa’nın en büyük aktif yanardağı olan Etna’ya da ev sahipliği yapan Sicilya’nın dağlık yüzeyi ve engebeli manzaraları yüzyıllardır birçok medeniyeti etkilemiş. Bölgedeki kültürel çeşitlilik ve tarihi hazine, adanın doğal güzelliklerine eklenince mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir coğrafya ortaya çıkıyor.

Fotoğraf: http://img.allw.mn/content/travel/2012/10/s-1.jpg

1 – Monreale
1 – Monreale

Monreale, Sicilya’nın başkenti olan Palermo şehrine yakın bir konumda yer alan küçük bir şehir. Badem, portakal ve zeytin ağaçlarıyla dolu bir vadi olan Golden Shell’e tepeden bakan bir yerde yer alan şehrin en önemli atraksiyonu Norman mimarisinin büyüleyici bir örneği olan Monreale Katedrali.

Fotoğraf: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e3/Monreale-bjs-3.jpg

2 – Erice
2 – Erice

Erice Dağı zirvesinde yer alan Erice kenti, 800 metre aşağısındaki Trapani şehrine bakıyor ve sadece bu manzaralar için bile Erice’ya yapılacak bir yolculuk kesinlikle uğraşmaya değiyor. Trapani’den teleferikle ulaşılabilen tarihi şehirde Sicilya’nın sıcaklarından uzaklaşıp serin havayla buluşmak da mümkün.

Fotoğraf: http://www.sicilytravelling.com/public/erice13.jpg