Google+

Arama formu

Sinop’ta Yeşille Mavinin Terapisi

Sinop’ta Yeşille Mavinin Terapisi

Yaşanmışlığın, tarihin ve kaybolmayan güzelliğin kenti Sinop yeşille mavinin iç içe geçtiği eşsiz doğasıyla kendisine hayran bırakır. Mutlu insanların kenti, ünlü filozof Diyojen’in memleketi Sinop’ta kendinizi renklerin büyüsüne bırakın.

Kruvaziyer
Kruvaziyer

Son yıllarda denizden gelen misafirlerini de ağırlamaya başlayan Sinop, yerli olduğu kadar yabancı turistleri de ağırlamakta. Her yıl özellikle yaz aylarında hareketlenen kruvaziyer turizmi şehrin güzelliğinden bihaber olanlar ya da Sinop’un mavisine doyamayanlar için fırsat. 

Sinop Limanı
Sinop Limanı

Türkiye’nin en kuzey ucundaki, Karadeniz’in tek doğal limanı Sinop Limanı, Boztepe Burnu’nun karayla buluştuğu yerde konuşlanmıştır. Ormanların denizle buluştuğu, yeşille mavinin iç içe geçtiği liman, Sinop Kalesi’ne sırtınızı verdiğinizde sizi kucaklar. Korunaklı yapısı, ve mavinin ufukla birleştiği eşsiz manzarasıyla dikkat çeken Sinop Limanı, günbatımındaki büyüleyici manzarasıyla da akşamüstlerinin buluşma noktasıdır. Aynı zamanda amatör balıkçıların uğrak noktası olan limana uğramışken etrafındaki çay bahçelerinde keyif çayı içmeden dönmeyin.