Google+

Arama formu

Size Paris'i Gezdirecek 10 Film

Size Paris'i Gezdirecek 10 Film

1.Paris, Je T’aime (2006)
22 yönetmenin elinden çıkan ve kısa filmlerin harmanlanmasıyla oluşturulan bu film hem oyunculurıyla, hem ağzı açık bırakan yönetmen kadrosuyla hem de sizi Paris sokaklarından gezdirmesiyle aklınızda kalacak.
IMDb Puanı: 7.4/10
 
Fotoğraf: magnoliaforever.wordpress.com

Size Paris'i Gezdirecek 10 Film

2.Le fabuleux destin d’Amélie Poulain (2001) 
2000’li yılların ve sonrasının fenomeni haline gelen filmlerden biri aslında Le fabuleux destin d’Amélie Poulain. Audrey Tautou’nun canlandırdığı Amelie karakteriyle gönüllere taht kuran film, pekçok insanın romantizm anlaşıyışını etkiledi. Filmde başta Montmartre olmak üzere Paris’in sokaklarını içinize sindirebilir, Paris’de aşık olmak isteyebilirsiniz.
IMDb Puanı: 8.5/10, Top250: #62
 
Fotoğraf: other-newworld.blogspot.com

Size Paris'i Gezdirecek 10 Film

3.Midnight İn Paris (2011)
Eğer sinemanın yanında Woody Allen da seviyorsanız son yılların en keyifli yapımlarından birini izleyecekseniz demektir. 2011 yapımı olan film, senaryo yazarı olan Gil’in (Owen Wilson), nişanlısı Inez (Rachel McAdams) ve Inez’in ailesiyle Paris’e gelmesini ve bunun etrafında gelişen olayları konu alıyor. Paris sokaklarını arşınlayıp mutluluğu, arayan Gil bir şekilde geçmişe gidince işler biraz değişiyor ve tüm bu olayların sonunda mutluluk arayışının sonsuz, doyumsuz bir kavram olduğu suratınıza tokat gibi iniyor. Fakat tüm bunların yanında filmin sahneleri ve geçmiş ile günümüz konseptleri oldukça göz doyurucu ve bilgilendirici. İzlemenizi öneririz.
IMDb Puanı: 7.7/10

Fotoğraf: reelclub.wordpress.com