Google+

Arama formu

Sokak Yemekleriyle Ünlü 10 Şehir

Sokak Yemekleriyle Ünlü 10 Şehir

Pizza, burger, barbekü, vejetaryen yemekleri… Tüm bu seçenekleri sunan yemek odaklı şehirler bu listede. Seyahatlerinizi yönlendirebilecek kadar güzel sokak lezzetleri, bazen yol üzerinde gördüğünüz tekerlekli standlar olmaktan çok daha fazlasını temsil edebiliyor. İşte sokak lezzetleri ile ünlü 10 şehir!

Fotoğraf: http://www.gwfoodcoop.org/wp-content/uploads/2014/05/cd3-013.jpg

1 – Atina, Yunanistan
1 – Atina, Yunanistan

Atina’da sokak lezzetleri sadece “souvlaki” ile sınırlı değil. Ama yine de bu pide üzerinde ızgara eti tatmadan geçmeyin tabii. Bunun yanın sıra sokaklarında “koulouri” ismi verilen simit arabalarını gördünüz mü kaçırmayın; çünkü bu ekmekler bizdeki simitlerin benzeri, ancak domates gibi malzemelerle birlikte pişirileni. Üstelik hem damak tadımıza, hem de bütçemize uygun.

Fotoğraf: http://media.cntraveler.com/photos/56f8a3fe66f23cdc6b67017c/master/w_144...

2 – Prag, Çek Cumhuriyeti
2 – Prag, Çek Cumhuriyeti

Prag’ta son yıllarda çiftçi pazarları oldukça revaçta. Bu da sadece taze ürün bulmak açısından değil, aynı zamanda yerel lezzetlere ulaşımın kolaylığı açısından da çok faydalı. Bunlardan en büyük olanlarından biri mart ayından aralık ayına kadar cumartesi günleri açık olan Kulatak Pazarı. Burada bu dönemlerde sandviçler ve “raclette” denen ürünler satılıyor. Aynı zamanda turşu, peynir ve ekmek satan tezgahlar da bulunuyor.

Fotoğraf: http://media.cntraveler.com/photos/56f8696645cac3e16c6ca812/master/w_144...