Google+

Arama formu

Son Dakikacılara Bayram Tatili Önerileri

Son Dakikacılara Bayram Tatili Önerileri

Bayramı dinlenip yeni yerler keşfederek geçirmek isteyen gezginler çoktan rotasını çizdi, hatta yollara koyuldu bile. Ancak bu tatilde ne yapacağına karar vermeyenlerin sayısı da az değil. Nitekim sonbahar gelmeden önce güzel havaların tadını çıkarmak için bu son şans! Önümüzde ise hala 6 günlük bir tatil var. İşte bu altı günde küçük bir tatil yapmak isteyenler ama hala karar verememişler için birkaç öneri...

Dalyan
Dalyan

Hem yakın hem huzurlu bir yer istiyorsanız eğer Dalyan tam da bu tarifi karşılayan bir yer. Sazlıkların arasındaki kanallarda motorla tur yapmak, kilometrelerce uzanan İztuzu Plajı’nda sakince yürümek burada en çok tercih edilen aktivitelerden. Bunlara ek olarak biraz cildime özen göstereyim derseniz çamur banyoları yanı başınızda hizmetinizde. Kaunos Antik Kenti ve Kaya Mezarları ise kültür turu meraklıları için oldukça ideal. Dalyan zaten sessiz sakin ama daha da fazla sakinlik beklentiniz varsa Çandır bölgesini tercih edebilirsiniz.

Yunan Adaları
Yunan Adaları

Yunan Adaları deniz tatili ile tarih gezisini aynı anda yapmak isteyenler için biçilmiş kaftan. Özellikle ada ziyaretlerinde gösterilen vize kolaylığı da talebi artırmış durumda. Yunanistan’ın onlarca adası içinden özellikle Santorini, Mykonos, Rodos, Kos, Samos, Sakız ve Midilli adaları plajlarının yanı sıra hareketli gece hayatıyla da dikkat çekiyor. Üstelik adaların bir kısmına Kuşadası, Bodrum, Ayvalık, Çeşme limanlarından kalkan düzenli gemi seferleriyle ulaşabilirsiniz.