Google+

Arama formu

Sörf Yapmak İçin Uygun 10 Yer

Sörf Yapmak İçin Uygun 10 Yer

1.Superbank, Gold Coast, Avustralya
Sörfçülerin cenneti diyebileceğimiz Gold Coast 70km’lik kumsalıyla da etkileyici bir yer. Son on yıldır adını fazlaca duyuran bölge sadece kaliteli ve büyük dalgalarıyla değil, genişliği ve pekçok sörfçüyü ağırlayabilme kapasitesinden dolayı da en çok tercih edilen sörf bölgelerinden biri haline geldi.

Fotoğraf: blog.queensland.com

Sörf Yapmak İçin Uygun 10 Yer

2.Pipeline, Oahu, Hawaii
En iyi sörf noktalarından bir diğeri Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alıyor. Her sezon uygun olan Pipeline sörf yapanların listesinde her daim bulunuyor. Buraya gelen her sörfçünün hayali diğer dalgaların babası olarak anılan büyük dalgayı aşmak ve zirveye çıkmaktır. Boyu 6m’yi geçen dalga ve keskin mercanlarıyla bu gerçekten eşsiz bir deneyim.

Fotoğraf: list25.com

Sörf Yapmak İçin Uygun 10 Yer

3.Wellington, Yeni Zelanda
’Rüzgarlı Şehir’’ olarak da bilinen Wellington, sörfçülerin sevdiği bir diğer lokasyon. Yeni başlayanlar için oldukça uygun olan rüzgarlarının yanında profesyonelleri de eli boş göndermeyecek bir nokta. Ayrıca Wellington 2011’de Lonely Planet dergisi tarafından ‘’dünyanın en güzel küçük başkenti’’ ünvanını aldı. Turistik geziler için de gözünüzü doyuracağını belirtmeliyiz.

Fotoğraf: www.scoop.co.nz