Google+

Arama formu

Türkiye’de En Güzel Balayı Yerleri

Türkiye’de En Güzel Balayı Yerleri

Düğün hazırlığı, çiftlerin hem en stresli hem de en heyecanlı dönemi. Gelinlik provaları, kuaför araştırmaları, mekân seçimi derken karar verilmesi gereken o kadar fazla ayrıntı var ki… Size tüm bu zahmetlerinizin acısını çıkartabileceğiniz, çok uzaklaşmadan ve daha da önemlisi pasaport ve vizeyle uğraşmadan, valizinizi alıp gidebileceğiniz harika balayı rotalarını derledik.

Fotoğraf: http://www.biletall.com/blog/wp-content/uploads/2015/10/antalya-kas.jpg

1. Assos
1. Assos

Sakin, huzur dolu bir balayı isteyenlerin tercih edebileceği yer Assos. Edremit Körfezi’nin güzelliğini gözler önüne seren Assos, Midilli adasına karşı gün batımını izleyebileceğiniz romantik bir tatil vadediyor. Üstelik sadece koylarında güneş ve denizin muhteşem buluşmasına değil; Assos Athena Tapınağı, Behramkale Köprüsü, Hüdavendigar Camii ile tarihin en güzel kalıntılarına da ev sahipliği yapıyor. Bu özelliğiyle de pek çok çiftin tercihi Assos’tan yana oluyor.  

Fotoğraf

2. Bodrum
2. Bodrum

Türkiye’de en popüler balayı yerlerinin başında elbette Bodrum geliyor. Bodrum, eşsiz koyları, doğal güzellikleri, lezzetli yemekleriyle her daim yerli-yabancı pek çok turisti kendine hayran bırakan bir yer. Berrak denizinin yanında Bodrum Kalesi, Halikarnas Mozolesi, Sualtı Arkeoloji Müzesi gibi tarihi kalıntılarıyla da ilgi çekiyor.

Fotoğraf