Google+

Arama formu

Türkiye’de Kış Turizmi'nde Tercih Edilen Yerler

Türkiye’de Kış Turizmi'nde Tercih Edilen Yerler

Kış mevsimi deyince akla gelen sporlardan birisi de kayaktır. Ülkemizde kimi daha popüler kimileri ise diğerlerine göre daha az bilinen pek çok kayak merkezi vardır. Bunlardan bazılarını sizler için derledik.

Kartepe, Kocaeli

Marmara Bölgesi’nde yer alan, İstanbul’dan da rahatlıkla gidilebilecek olan Kartepe’de kar kalınlığı 3 metreye kadar ulaşabilmektedir. Kayak yapmak için ideal dönem Aralık ile Mart ayları arasındadır. Yaklaşık 1600 metre yüksekliğindedir.

Fotoğraf: http://turizm.kartepe.bel.tr/tr/icerikdetay/36/69/genel-bilgi.aspx

Türkiye’de Kış Turizmi'nde Tercih Edilen Yerler

Uludağ, Bursa

Kış mevsiminde büyük-küçük her yaştan kayakseverin uğrak merkezi olan Uludağ’da pek çok aktivite yapılabilir. Burada kış sporları yapmakla kalmayıp çeşitli konserlere de gitme şansına sahipsiniz. Yüksekliği 2543 metre olan Uludağ’da, kalınabilecek pek çok otel de yer almaktadır. Kasım ayının sonu ile Şubat ayları arası kayak için en ideal dönemdir.

Fotoğraf: http://www.bursa.com.tr/uludag-milli-parki-2-553.html

Türkiye’de Kış Turizmi'nde Tercih Edilen Yerler

Kartalkaya, Bolu

Genellikle üç metre kadar kar yüksekliğine sahip olan Kartalkaya’yı, kayak sporundan hoşlananların aralık ve mart ayları arasında ziyaret etmeleri önerilir. 20 kilometre uzunluğunda 12 piste sahiptir. Merkezin yüksekliği 1850 - 2200 metre arasındadır.

Fotoğraf: www.tabiatinkalbibolu.com