Google+

Arama formu

Türkiye'de Kültür Turizmi

Türkiye'de Kültür Turizmi

Türkiye doğal güzellikler açısından hiçbir zaman sorun yaşamayacak olan ülkelerden biri. Deniz kıyıları, yüksek dağları, sönmüş volkanları, nehir vadileri, dik yamaçları, dümdüz ovaları ve geniş bozkırları olan ülkemizde turizmin tek sebebi doğal güzellikler de değil. Dünyanın en uzun beşeri tarihine sahip toprak parçalarından biri olan Anadolu’da yer alan Türkiye’nin kültür turizmi eserleri de göz ardı edilebilir gibi değil.

Fotoğraf: http://www.turkeyboutiquetour.com/images/turkey-map.jpg

1 – Likya ve Karia Medeniyetleri
1 – Likya ve Karia Medeniyetleri

Adacıklarla süslenmiş, harika bir şekilde kıyıdan içeriyle yerleştirilmiş bu antik kentler en iyi tekne ile keşfediliyor. Datça Yarımadası'nın ucunda yer alan Knidos kalıntıları, Dalyan yakınlarındaki Kaunos Kaya Mezarları ve Xanthos kalıntıları bu bölgelerdeki yaygın olarak bilinen eserlerden bazıları. Güney ve Batı Anadolu’nun en güzel manzaralarını süsleyen bu antik medeniyetleri dolaşmaya doyamayanlardansanız havalar ısınırken tekrar ziyaret etmeyi düşünebilirsiniz.

Fotoğraf: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4e/Lycian_Kings_Tombs-D...

2 – İstanbul’un Tarihi ve Çağdaş Sanat Eserleri
2 – İstanbul’un Tarihi ve Çağdaş Sanat Eserleri

Bir ayağı Avrupa’da bir ayağı Asya’da olan İstanbul, uzun süredir Bizans ve Osmanlı geçmişi ile ilgilenen herkesin mutlaka uğradığı bir şehir olma özelliği taşıyor. Son zamanlarda çağdaş sanat alanındaki popülerliğini artırması şehri en çekici yapan şeylerden biri. Çeşitli bienaller ve sergilerle adından bahsettiren İstanbul, tarihi dışında kültürel atılımlarda da bulunarak metropol kimliğini hak etmeye başlıyor.

Fotoğraf: http://cdn.trend.az/media/pictures/2014/11/18/yarat_181114_01.jpg