Google+

Arama formu

Türkiye'de Yapılabilecek Doğa Sporları

Türkiye'de Yapılabilecek Doğa Sporları

Yamaç Paraşütü: Fethiye - Muğla

Ölüdeniz Fethiye’ye gittiğiniz zaman Hisarönü Plajı'nda yer alan paraşüt şirketlerinden biriyle Babadağ'dan yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Minibüslerle 45 dakika kadar süren bir yolculukla 1700-1800 metre yukarıda yer alan Babadağ parkuruna gidiyorsunuz. Daha sonra paraşüt eğitmeni kısa bir brifing veriyor. Heyecandan kalbiniz yerinden çıkacak gibi oluyor. Hatta bir an vazgeçip atlamamayı bile düşenebilirsiniz. Sonra eğitmeniniz parkurdan aşağı koşmanızı isteyecek ve akabinde bir adım atmanızla havalanmanız bir olacak. Gökyüzünden aşağı baktığınızda rüzgar delice eserken siz gördüğünüz manzara karşısında evet iyi ki paraşütle atlamışım diyeceksiniz. Alabildiğine masmavi... Ölüdeniz Lagünü, dağlar, ovalar... O an bütün dünya ayaklarınızın altında olacak. Arkanıza yaslanın ve paraşütün keyfini çıkarın.

Fotoğraf: http://saglambilet.com/tr/balon_turu/fethiye-yamac-parasutu

Türkiye'de Yapılabilecek Doğa Sporları

Dalış: Kaş - Antalya

Kaş, Akdeniz'de sade karakterli bir sahil kasabası... Sualtı güzellikleriyle Akdeniz’in en iyi dalış noktası. Fakat Kaş’ı dünyadaki diğer dalış noktalarından ayıran en önemli fark; Kaş’ın su üstü güzellikleri. Carettalar, deniz atları ve tabii ki orfozlar; burada rastlayacağınız yerel canlılardan sadece birkaçı…

Fotoğraf: http://www.sunandblue.com/tours/scuba-diving-in-kas

Türkiye'de Yapılabilecek Doğa Sporları

Rafting: Çoruh Nehri - Artvin

Türkiye’nin kuzeydoğusunda bulunan Çoruh Nehri, dünya sıralamasında ilk 10'a giren nehirlerimizdendir. Yüksek hacimli çağlayanlarıyla (zorluk derecesi Mayıs ve Haziran aylarında 5'e kadar çıkabilen) Doğu Karadeniz dağlarından akan erimiş karlarla beslenen bir nehirdir. Harika kanyonlardan, dar ve bereketli vadilerden, meyve bahçelerinden, küçük pirinç tarlalarından, muhteşem dağların ve Anadolu köylerinin tam arkasındaki antik kalelerden geçen bu nehir ve çevresindeki turizm geliştirilmeye çalışılmaktadır. 

Fotoğraf: http://www.artvings.com/userfiles/images/merkez_13.jpg