Google+

Arama formu

Türkiye'de Yaşamanız Gereken 10 Macera

1- YENİCE ORMANLARINDA KAMP
1- YENİCE ORMANLARINDA KAMP

Karabük’ün Yenice ilçesinde bulunan Yenice ormanları, doğaseverlerin vazgeçemediği destinasyonlardan biri. Burada doğa yürüyüşleri ve kampçılık dışında kaya tırmanışı, kanyon geçişi gibi başka doğa sporları da yapmak mümkün. Ayrıca şunu da hatırlatalım: Yenice Ormanları dünyadaki en önemli anıt orman alanlarından biri olarak biliniyor. 

Karabük'te gezilecek yerler için: https://gezimanya.com/turkiye/karabukte-gezilecek-yerler

2- BABADAĞ’DA YAMAÇ PARAŞÜTÜ
2- BABADAĞ’DA YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Yüksekliği 1969 metre olan Babadağ, Denizli il sınırları içindedir ama uçuşlar Fethiye’ye bağlı Ölüdeniz sahillerine yapılıyor. Buradan yapılacak bir uçuş yöreye 2 bin metrelik bir yükseklikten bakmayı sağlıyor. Başlangıçta yaşanan heyecan havalandıktan kısa bir süre sonra yerini hayranlığa bırakıyor. Eğer hava açıksa Patara, Dalaman, hatta Rodos’u bile görmek mümkün.

Fethiye gezi rehberi için: https://gezimanya.com/turkiye/fethiye

3- BİSİKLETLE GÖKOVA
3- BİSİKLETLE GÖKOVA

Bisikletle Ege kıyılarında gezmek, köylerde ve sahillerde konaklamak, denize yüksekten bakmak, ormanlarında kaybolmak, dalgaları dinleyerek uyumak… Gökova Körfezi’nde yaşanacak bir macera sırasında yaşayabileceğiniz onlarca andan sadece birkaçı. Bodrum’dan bisikletle yola çıkıp Kızılağaç köyü, Yalıçiftliği, Hurmanlık ve Çökertme güzergahında ilerleyebilir, buralarda mola vererek yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Bunların dışında Sedir Adası’na, Çamlık İskelesi’ne ve Ayın Koyu’na günübirlik geziler de yapılabilir.

 

NURHAN YILMAZ kullanıcısının resmi
NURHAN YILMAZ
Per, 11/07/2013 - 15:52
Çok ilginç, Karapınar kumulları Hangi ilimizde.Burada jeep safari yapılabiliniyormu?
TUĞÇE YILMAZ kullanıcısının resmi
TUĞÇE YILMAZ
Sa, 06/09/2015 - 11:44
Konya'nın Karapınar ilçesinde:)
Bulent Gore  kullanıcısının resmi
Bulent Gore
Paz, 04/23/2017 - 09:46
(Enlem ve Boylam): 37°36'2"N 33°38'40"E