Google+

Arama formu

Türkiye’nin En İyi Kayak Rotaları

Türkiye’nin En İyi Kayak Rotaları

Kış mevsiminin belki de en eğlenceli sporlarından biri olan kayak, kış turizmi açısından ülkemiz için büyük önem arz ediyor. Farklı iklimlerin yaşandığı şanslı bir coğrafyada olduğumuz için deniz tatilinin yanı sıra kış tatili konusunda da ülkemiz oldukça geniş olanaklara sunuyor. Türkiye’nin bu önemli potansiyelini değerlendiren yatırımcılar da geçtiğimiz yıllar içerisinde çok sayıda kaliteli kayak merkezi oluşturdu. Türkiye’nin yoğun ilgi gösterilen kayak rotalarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Fotoğraf: http://www.yoldasin.com/wp-content/uploads/2015/11/yoldasin-bulgaristan-sofya-bansko.jpg

1. Ergan (Erzincan)
1. Ergan (Erzincan)

Ergan Kayak Merkezi'nde farklı uzunluk ve zorluk derecelerine sahip pistler mevcut. Yüksekliği 2970 metreye ulaşan Ergan Dağı'nda yılın önemli bir çoğunluğunda kayak yapma şansı bulabilirsiniz. Türkiye’nin en uzun kayak pistlerine sahip olan merkezde sizi zirveye taşıyacak bir teleferik sistemi de mevcut.

Fotoğraf: http://www.erzincan.gov.tr/foto/galeri/erzincan-ergan-dagi-kayak-pisti-46929.jpg

2. Erciyes (Kayseri)
2. Erciyes (Kayseri)

Kayseri’de bulunan Erciyes Kayak Merkezi şehir merkezine 25 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Tesisin yüksekliği 2150-2400 metre arasında değişiyor. Pist eğimleri ise yüzde 10 ile yüzde 50 arasında değişiklik gösteriyor. 15 Kasım ve 1 Mayıs tarihleri arası bu merkezde kayak sezonu olarak kabul ediliyor. Bölgede yedi adet otel iki adet de askeri misafirhane bulunuyor. Kar uçurtması sporu için en elverişli bölgelerden biri olan Erciyes’te aynı zamanda suni karlama da yapılıyor. Ağaçsız ortam kayak için oldukça uygun bir ortam sağlıyor. Zorluk dereceleri değişen farklı uzunlukta otuz bir adet kayak pistinin bulunduğu merkezde dağın üzerine kurulu on altı adet teleferik ağı ile hizmet veriliyor.

Fotoğraf: http://www.biletall.com/blog/wp-content/uploads/2015/10/erciyes-kayak-merkezi.jpg