Google+

Arama formu

Türkiye'nin Gizli Cennetleri

Türkiye'nin Gizli Cennetleri

Adrasan Koyu - Antalya  

Adrasan, Kumluca’ya yakın doğal güzelliklere sahip bir yerleşim birimidir. Gezi tekneleri çevredeki koylara günübirlik turlar düzenliyorlar. Adrasan'a 1 saat uzaklıktaki Suluada, Sazak ve Ceneviz koyları teknelerin uğrak yerleridir. Adanın batısındaki mozaik görünümlü siyah ve beyaz taşlarla bezeli kumsalda denize girebilirsiniz. Yöre, Helenistik Çağ'dan izler taşıyor. Sörf ve su kayağı gibi aktivitelere kucak açan koyun 25 metre sualtı görüş mesafesinin olması, balıkadamları yöreye çekiyor.

Fotoğraf: http://www.gurhanbungalov.com/images/adrasan_koyu.jpg

Türkiye'nin Gizli Cennetleri

Fırtına Vadisi - Rize

Fırtına Deresi, Doğu Karadeniz'deki akarsulardan biri olup, Kaçkar Dağları'nın Karadeniz'e bakan yamaçlarındaki derelerin birleşmesiyle oluşmuştur. Ardeşen'in yaklaşık 2 km batısında Karadeniz'e dökülen Fırtına Deresi, 57 km uzunluğundadır. Çay bahçeleri içerisinden geçen, üzerindeki kemer köprülerle süslü Fırtına Deresi, raftinge elverişli parkurlara sahiptir. Gür ormanları, endemik bitki türleri ve barındırdığı yabani hayat ile kendine has bir oluşumdur.

Fotoğraf: http://www.miamilla.com/wp-content/uploads/2013/04/camlihemsin-fotograflari-2.jpg

Türkiye'nin Gizli Cennetleri

Hamsilos Koyu - Sinop

Sinop il merkezine 17 km uzaklıkta bulunan Hamsilos, halk arasında fiyort olarak da bilinmektedir çünkü koy buzul aşındırması sonucu oluşmuştur. Koydan içeri girdikçe etraf ormanlaşır. Hamsilos, Karadeniz’in Gökovası olarak da bilinir. 

Fotoğraf: http://1.bp.blogspot.com/-9i5K-ujARI8/TXKUDqn6E9I/AAAAAAAAAWo/7u3LZghTMeY/s1600/hamsilos.jpg