Google+

Arama formu

Ülkeler ve Düğün Ritüelleri

Ülkeler ve Düğün Ritüelleri

Dünya üzerinde yüzlerce ülke ve bu ülkelerin içinde kendine has özellikleriyle binlerce topluluk var. Bu toplulukların dokularını en iyi gösteren olaylar düğünler, evlilik törenleri gibi özel günler olmuştur. Hepsini toplamak mümkün olmasa da en göze çarpan, şaşırtan geleneklerden ve ritüellerden birkaç örnek gösterdik.

Fotoğraf: www.fiance2wife.com

Ülkeler ve Düğün Ritüelleri

Çin:
Çin gibi kalabalık bir ülkenin pekçok farklı geleneğe sahip olması ve işi bir tuzlu kahveyle kapatmaması şaşırtıcı olmasa gerek. Çin’de evlenmek bize biraz şansa bala bir durum gibi geldi çünkü iki insanın bir araya gelmesi için bir astroloji uzmanının doğum tarihine ve saatine bakarak yorum yapması gerekiyor. Eğer damadın horoskopu uygunsa kızın ailesi de aynı şeyi yapıyor ve ikisinin birbiri için yaratılmış olduğuna ikna olunursa düğün hazırlıkları başlıyor.

Fotoğraf: commons.wikimedia.com

Ülkeler ve Düğün Ritüelleri

Çin:
Bunun yanında Çin’de nedimelerin de gelinle yakın astrolojik özelliklere sahip olması gerekiyor. Ayrıca 7. ayın 15’inden sonra evlenmek uğursuzluğa tekabül ediyor.
Eğer bütün bu engeller atlanırsa artık düğüne başlayan gelin ve damada sadece bizdeki kına gecesi, bindallı, testi kırmak ve sandığa oturmak türevli işleri halletmek kalıyor. Çin’de bu işler; ailelerin çay seramonisi, kırmızı rengin merkezde olduğu süslemeler ve kıyafetler oluyor.

Fotoğraf: elbrooklyntaco.com