Google+

Ülkeler ve Kurabiyeleri

1753815 Mar 2014Galeri
Ülkeler ve Kurabiyeleri

Her ülkenin sofrası ve damak tadı hakkında az çok bilgi sahibiyizdir. Peki kurabiyeleri hakkında ne biliyoruz? İşte sizin için derlediğimiz ‘’ülkeler ve kurabiyeleri’’ galerisi.
1.İtalya – Pignoli Kurabiyesi
Un olmadan yapılan ve çabucak hazırlanıp yenilen bu kurabiyenin özelliği, yoğun badem ve fıstık içermesinden geliyor. Biraz şeker, biraz yumurta akı ve bademini, fıstığını da koyunca ortaya nefis Pignoli kurabiyeleri çıkıyor.

Fotoğraf: sharedsugar.com

Ülkeler ve Kurabiyeleri

2.Kanada – Akçaağaç Şuruplu Kurabiye (Maple Cookies)
Kanada’nın ünlü kurabiyelerinden biri olan maple kurabiyesi tereyağı, un ve farklı aromalar sevenlerin favorisi. Yapımı da oldukça kolay, sadece şurubunu ve bir tutam tuzunu koyarken dikkat etmeniz gerekiyor.

Fotoğraf: www.graciousrain.com

Ülkeler ve Kurabiyeleri

3.ABD – Yulaf Ezmeli Çikolatalı Kurabiye
Bu kurabiye oldukça lezzetli ve ingilizce adı daha havalı(Oatmeal chocolate chip cookies).

Fotoğraf: www.saltnews.com

-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(2)

Yorumlar

Nur Çakmak kullanıcısının resmi

Nur Çakmak

GÖNDERİ ZAMANI 07 Oca 2015
Ülkelerin en bilinen kurabiyelerini tanıtmak güzel fikir! Keşke tarifleri de olsaydı, özellikle bazılarını insan yapıp yemeyi denemek istiyor:)
Nur Çakmak kullanıcısının resmi

Nur Çakmak

GÖNDERİ ZAMANI 07 Oca 2015
Ülkemizin kurabiyesi olarak tanıtılan bu kurabiyenin en güzelini bana göre Edirne'de küçücük bir dükkanı olan Sedat yapıyor. Gerçi o büyük boyunu yapıyor ama onunkinin üstüne tanımıyorum! Önceden sipariş vermemişseniz bulamazsınız, günlük ve taze olsun diye az miktarda yapılan kurabiyeler çabucak tükeniyor! Yolu düşenler tatmak için uğrayıp şanslarını denesinler derim:)