Google+

Arama formu

Uzay Yolculuğuna Hazırlanan Bir Fotoğrafçı

Uzay Yolculuğuna Hazırlanan Bir Fotoğrafçı

Fotoğraf tutkunları bilir ki bazı seyahatlerin en önemli motivasyon kaynaklarından biri fotoğraf çekmektir. Hatta daha yola çıkmadan nerede ne tür kareler yakalayabileceğinizi, hangi şartlarda nasıl renklerle karşılaşabileceğinizi planlamaya başlarsınız. Alman fotoğrafçı Michael Najjar ise bambaşka bir yolculuk deneyimini belgelemek için astronot olmak adına ilk adımları atmış bulunuyor... 

Fotoğraf: http://www.wired.com/2015/06/michael-najjar-outer-space/

Uzay Yolculuğuna Hazırlanan Bir Fotoğrafçı

1966 doğumlu fotoğrafçı, 1990'lı yıllardan itibaren çeşitli sergilere katılmış. 2000'li yıllarla birlikte teknoloji, mimarlık ve gelecek gibi temalar üstüne çalışmaları dikkat çekiyor. Baş döndüren yükseklikler ise bir başka ilgi alanı.

Fotoğraf: https://anti-utopias.com/admin/wp-content/uploads/2012/12/dow-jones_80-0...

Uzay Yolculuğuna Hazırlanan Bir Fotoğrafçı

Uzun bir tırmanışın ardından dağda çekim yapmaya hazırlanırken, göklerde hızla kaybolan bir jeti gördüğü anda bulunduğu yüksekliğin daha da ötesine gitme arzusunu hissetmiş. Daha sonra da Richard Bronson'un uzay turizmi girişimi Virgin Galactic'le bağlantı kurmuş. Üç sanat koleksiyoncusunun sponsorluğu ile 250.000 dolarlık "Pioneer Astronaut" bileti alan Najjar bununla da yetinmemiş.

Fotoğraf: http://www.michaelnajjar.com/images/intro/6.jpg