Google+

Arama formu

Work&Travel İçin İpuçları

Work&Travel İçin İpuçları

Not Ortalaması

Her üniversite öğrencisinin denemesi gereken bir tecrübe olan Work and Travel nam-ı diğer WAT. Her üniversite öğrencisi dedik ama bu programı oluşturanlar, not ortalamasının 2.00 olmasını şart koşmuşlar. Belki öğrencileri kamçılamak için (iyi anlamda) belki de her önüne gelen gelmesin diye konulmuş bir engel. Gerçi not ortalaması 1.90 civarında olanların da bu prgoram ile Amerika'ya gittiklerine şahit olmak mümkün.

Fotoğraf: http://youth.christchurch.com.au/wp-content/uploads/2014/05/keep-calm-an...

Work&Travel İçin İpuçları

Güvenilir Bir Şirket

Evet belkide WAT programının kırılma noktası. Peki nedir güvenilir şirket? Ucuz etin yahnisi mi yoksa pahalısı elbet kalitelidir mantığı mı? En iyisi hiç acele etmeden araştırmalar yapmak; işlere, eyaletlere ve özellikle sundukları hizmetlere göre seçim yapmak. Sundukları hizmet derken en önemli püf nokta ise kalacak yer meselesini ve bir sıkıntı olduğunda sizlere ne kadar yardımcı olacaklarını garantiletmek. Vize işlemlerini size yıkmak yerine sizi yönlendiren ve yardımcı olan şirketler iyidir.

Fotoğraf: http://thumbs.dreamstime.com/z/us-visa-367596.jpg

Work&Travel İçin İpuçları

Vize Görüşmesi, Ucuz Uçak Biletleri, Destinasyonlar

Vize görüşmesinde yapmanız gereken en önemli şey evraklarınızı eksiksiz götürmektir. Çoğu kişi bu yüzden birkaç defa gelip gitmiştir konsolosluğa. Eğer fazla dikkat çekmez, memurun ters bir gününe gelmezseniz evraklarınızı incelerken size çok basit sorular soruyor. Nereye gideceksin, ne yapacaksın gibi... Daha sonrası ise çalışacağınız eyalete ya da oraya yakın bir yere ucuz bilet bulmak ve dönüş biletlerini gezmek istediğiniz büyük şehirlere göre planlamaktan ibaret.

Fotoğraf: http://www.brimg.net/images/5-ways-save-on-airline-tickets-1-intro-lg.jpg