Google+

Arama formu

Yemek Severlerin Gitmesi Gereken Adalar

Yemek Severlerin Gitmesi Gereken Adalar

Adalar doğal olarak en güzel deniz ürünlerinee sahip olmalarıyla bilinirler. Ancak bazı adalar sadece deniz ürünleriyle değil bütün mutfaklarıyla da çok ünlüler. Güzel yemeklerin yanı sıra harika sahiller, okyanus kıyısı restoranlar ve inanılmaz manzaralar ile yemek yemeyi çok daha farklı bir boyuta taşıyan yerler bu listede.

Fotoğraf: http://matangi-island-fiji-resort.com/wp-content/uploads/2014/06/Matangi...

1 – Maui, Hawaii
1 – Maui, Hawaii

Maui, sadece yemekleriyle değil her şeyiyle popüler bir ada. Dünyanın en ünlü şefleri de bu adanın en güzel resort ve otellerinde çalışıyor. Adada Asya etkisi son zamanlarda artmakta ve bu da örneğin Star Noodle’ın menüsüne oldukça etki etmekte. İyi ki de etmekte; çünkü burada yediğiniz erişteyi veya fotoğraftaki pork bun denen öğünü bir daha unutamayacaksınız.

Fotoğraf: http://media.cntraveler.com/photos/570face380cf3e034f970bcf/master/w_144...

2 – St Barts
2 – St Barts

Bu Karayip adasında Fransız mutfağı geleneği Creole etkisiyle karşılaşıyor ve bin bir çeşit taze deniz ürünü ile birlikte harika yemekler oluşturuyor. Bu birleşim hem sade yerlerde hem de en lüks restoranlarda o kadar büyülü bir dokuya sahip ki, özellikle açık alandaki yemek tecrübelerinizde harika doğayla birleşen damağınızdaki tadı asla kaçırmak istemeyeceksiniz.

Fotoğraf: http://media.cntraveler.com/photos/570face33658675c4f7830e5/master/w_144...