Google+

Arama formu

Yunanistan'ın En Güzel Sahilleri

Yunanistan'ın En Güzel Sahilleri

Tüm dünya tarafından nefes kesici sahilleriyle tanınan Yunanistan’da bu kumsalları bulabileceğiniz yerlerin sayısı sonsuz. Anakaranın kıyılarında ya da yüzlerce harika adanın içerisinde rastlayabileceğiniz bu muazzam sahillerin her biri eşsiz güzellikler sunuyor.

Fotoğraf: http://www.allseasonsbeachclassic.co/images/revolution-slider/bestresort...

1 – Agios Prokopios
1 – Agios Prokopios

Nakşa Adası üzerindeki Agios Prokopios, sahil sevenler ve "beyaz kumlar üzerinde tüm gün yatarım" diyenler için bir cennet gibi. Yaz aylarında rüzgarlar sebebiyle sular rüzgar sörfüne müsait hale gelse de sene boyunca kumsal üzerinde güneşlenen insanlar görmek mümkün. Bölgenin manzarası ise Yunan sahillerinde bulabileceğini en güzellerinden biri.

Fotoğraf: http://www.naxos.net/img/beaches/agios-prokopios/agios-prokopios.jpg

2 – Koukounaries
2 – Koukounaries

Skiathos Adası üzerinde yer alan Koukounaries sahili, hem yerli hem de yabancı turistler arasında oldukça popüler bir durak. Tertemiz suları, yumuşacık kumları ve çam ormanları ile şirin bir atmosfere sahip olan sahilde yüzme, tekne gezileri, su kayağı ve kumsal üzerinde atla gezi gibi aktiviteler yapmak mümkün. Sahil kenarında atıştırmalık kafeler, iç kısımlarda ise şık restoranlar bulunabilir.

Fotoğraf: http://skiathosisland.com/uploads/skiathos_koukoukounaries_beach2.jpg