Google+

Arama formu

Zihninizi Açacak Belgesel Önerileri

Zihninizi Açacak Belgesel Önerileri

Malumunuz kış geliyor, sonbahar kapımızı çaldı – çalacak. Okullar, işler, güçler derken tatil planları pek çoğumuz için duraklama dönemine girdi. Yakında kışlık giysiler dolaplardan çıkacak ve dışarda yapılacak olan aktivitelere olan ilgi azalmaya başlarken ev ortamının ve sıcak bir bardak çayın değeri artacak. İşte bu zamanlarda beyninizi açacak, sizi günlük hayatın hayhuyundan uzaklaştırıp dünyanın ilginç bölgelerine götürecek belgeselleri seçtik, derledik. Afiyet olsun!

Fotoğraf: www.coolchaser.com

Zihninizi Açacak Belgesel Önerileri

1.Planet Earth
Bu devasa belgesel yediden yetmişe herkesin izlemesi gereken bir baş yapıt aslında. İçinde özellikle ekstrem koşullara ve bölgelere dair bölümler bulunan dev sette size David Attenborough’un sesi eşlik ediyor. Planet Eart From Pole To Pole, Mountains, Fresh Water, Caves, Deserts, Ice Worlds, Great Plains, Jungles, Shallow Seas, Seasonal Forests ve Ocean Deeps gibi size pek çok bilgi ve etkileyici görüntü sunan spesifik bölümlerden oluşuyor.

Fotoğraf: belove.info

Zihninizi Açacak Belgesel Önerileri

2.Africa
Yine David Attenboroug ve yine bilinmeyene doğru giden bir yolculuk. Afrika belgeselinde bu vahşi kıtanın çöllerine, savanlarına, junglelerine ve birbirinden farklı pek çok yere seyahat edeceksiniz. Doğanın ve farklı bölgelerin sizi nasıl etkilediğine kendiniz bile şaşırabilirsiniz.

Fotoğraf: www.saluteafrica.co.za