Amsterdam Arena Heyecanı

Amsterdam kozmopolit bir şehir olduğu için her kültürden insanı barındırıyor. Her insanın merakını cezbedecek bir nokta mutlaka var. Vondelpark, Red Light, Van Gogh farklı insanların ilk uğrayacağı noktalar olabilir. Ben bu noktaların yanına spor alanlarını da ekliyorum. Amsterdam Arena’ya da bu merakla gittim.

Amsterdam’da Ajaxlı Olmak

Amsterdam Arena’ya metro ile 15 dakikada rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Stadyum, antrenman sahaları ve alışveriş merkezlerinin de içinde bulunduğu büyük bir kompleks içinde yer alıyor. 51.628 kişilik kapasiteli bu devasal stadyuma girerken pek heyecanlandım desem yeridir.

Rakip Groningen. Lider takım taraftarı gibi Ajax’ı destekliyoruz tabi. Tribün Türkiye’deki futbol ortamına göre daha sessiz sakin kesinlikle. Çıt çıkmıyor bazen. Gol olmasa kendimi tiyatroda sanabilirdim.

Metroda formasıyla gelen teyzeleri gördüğümde sinyali almıştım aslında. Amsterdam’da futbol demek opera, tiyatro gibi bir etkinlik sadece.

Amsterdam Arena’da en dikkatimi çeken şey, iletişim imkanı. Ücretsiz wi-fi olması ve telefonla kesintisiz görüşebilme imkanı gerçekten her stadda olmayan bir durum. Darısı Türkiye statlarının başına.

Bu arada unutmadan, maç 2-0 Ajax lehine bitti. Maçtan sonra sahne sanatçılarını yani futbolcuları alkışladık ve uslu uslu staddan ayrıldık.

Biletleri nereden alınabilir?www.visitajax.com

Bilet fiyatları nedir?
45-600 € arasında değişiyor.

Devamı Instagram'da...Kullanıcı adı: seymen.b

Seymen BOZASLAN

Yazar Hakkında

Seymen BOZASLAN

Büyük şehirlerde küçük güzellikler peşinde koşmanın, hayallerimle geldiğim yerde başka hayaller kurma neşesi içindeyim.  Gözüme çarpanları hemen karalamayı, açtığım haritadan yeni güzergahlar belir