Google+

Arama formu

AMSTERDAM ARENA HEYECANI

Amsterdam kozmopolit bir şehir olduğu için her kültürden insanı barındırıyor. Her insanın merakını cezbedecek bir nokta mutlaka var. Vondelpark, Red Light, Van Gogh farklı insanların ilk uğrayacağı noktalar olabilir. Ben bu noktaların yanına spor alanlarını da ekliyorum. Amsterdam Arena’ya da bu merakla gittim.

Amsterdam’da Ajaxlı Olmak

Amsterdam Arena’ya metro ile 15 dakikada rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Stadyum, antrenman sahaları ve alışveriş merkezlerinin de içinde bulunduğu büyük bir kompleks içinde yer alıyor. 51.628 kişilik kapasiteli bu devasal stadyuma girerken pek heyecanlandım desem yeridir.

Amsterdam

Rakip Groningen. Lider takım taraftarı gibi Ajax’ı destekliyoruz tabi. Tribün Türkiye’deki futbol ortamına göre daha sessiz sakin kesinlikle. Çıt çıkmıyor bazen. Gol olmasa kendimi tiyatroda sanabilirdim.

Amsterdam şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri A351 Bed & Breakfast Studio on a Houseboat, Amsterdam Cosy Apartment, City Centre Apartment Rijksmuseum. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Garden House, Prinsengracht Canal View Apartments gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Bed & Breakfast Bloembed, Casa Nanna, Helmers | Artfulstay tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Amsterdam aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Metroda formasıyla gelen teyzeleri gördüğümde sinyali almıştım aslında. Amsterdam’da futbol demek opera, tiyatro gibi bir etkinlik sadece.

Amsterdam Arena’da en dikkatimi çeken şey, iletişim imkanı. Ücretsiz wi-fi olması ve telefonla kesintisiz görüşebilme imkanı gerçekten her stadda olmayan bir durum. Darısı Türkiye statlarının başına.

Amsterdam-1

Bu arada unutmadan, maç 2-0 Ajax lehine bitti. Maçtan sonra sahne sanatçılarını yani futbolcuları alkışladık ve uslu uslu staddan ayrıldık.

Biletleri nereden alınabilir?
www.visitajax.com

Bilet fiyatları nedir?
45-600 € arasında değişiyor.

Devamı Instagram'da...
Kullanıcı adı: seymen.b

Etiketler


Yazar Hakkında

Seymen BOZASLAN

Büyük şehirlerde küçük güzellikler peşinde koşmanın, hayallerimle geldiğim yerde başka hayaller kurma neşesi içindeyim.  Gözüme çarpanları hemen karalamayı, açtığım haritadan yeni güzergahlar belirlemeyi, ayakkabımı eskitinceye kadar yürümeyi,  gittiğim şehrin spor tutkusunu araştırmayı, mutfağını test etmeyi ve anılarımı ölümsüzleştirecek...