Google+

AMSTERDAM ARENA HEYECANI

77804 Ara 2015Gezi Notu
Seymen BOZASLANSeymen BOZASLANSilver Yazar04 Ara 20157780 Yorum

Amsterdam kozmopolit bir şehir olduğu için her kültürden insanı barındırıyor. Her insanın merakını cezbedecek bir nokta mutlaka var. Vondelpark, Red Light, Van Gogh farklı insanların ilk uğrayacağı noktalar olabilir. Ben bu noktaların yanına spor alanlarını da ekliyorum. Amsterdam Arena’ya da bu merakla gittim.

Amsterdam’da Ajaxlı Olmak

Amsterdam Arena’ya metro ile 15 dakikada rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Stadyum, antrenman sahaları ve alışveriş merkezlerinin de içinde bulunduğu büyük bir kompleks içinde yer alıyor. 51.628 kişilik kapasiteli bu devasal stadyuma girerken pek heyecanlandım desem yeridir.

Amsterdam

Rakip Groningen. Lider takım taraftarı gibi Ajax’ı destekliyoruz tabi. Tribün Türkiye’deki futbol ortamına göre daha sessiz sakin kesinlikle. Çıt çıkmıyor bazen. Gol olmasa kendimi tiyatroda sanabilirdim.

Amsterdam şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Canal Belt apartments - Golden Corner area, A351 Bed & Breakfast Studio on a Houseboat, Amsterdam Cosy Apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz no56 bed & breakfast, Apartment Martino gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz The Art district Apartment, The Perfect Place, City Beach Apartment tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Amsterdam aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Metroda formasıyla gelen teyzeleri gördüğümde sinyali almıştım aslında. Amsterdam’da futbol demek opera, tiyatro gibi bir etkinlik sadece.

Amsterdam Arena’da en dikkatimi çeken şey, iletişim imkanı. Ücretsiz wi-fi olması ve telefonla kesintisiz görüşebilme imkanı gerçekten her stadda olmayan bir durum. Darısı Türkiye statlarının başına.

Amsterdam-1

Bu arada unutmadan, maç 2-0 Ajax lehine bitti. Maçtan sonra sahne sanatçılarını yani futbolcuları alkışladık ve uslu uslu staddan ayrıldık.

Biletleri nereden alınabilir?
www.visitajax.com

Bilet fiyatları nedir?
45-600 € arasında değişiyor.

Devamı Instagram'da...
Kullanıcı adı: seymen.b

Amsterdam şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Amsterdam Untold: Gece 2 Saatlik Rehberli Yürüyüş Turu (25 €), Zaanse Schans Şehir Turu (15 €), Amsterdam: 1.5 Saatlik Hafif Festival Cruise (27 €), Amsterdam Micropia atla-Line Kabul Bilet (14 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar