Atina'ya Günübirlik Seyahat

Tarih kokan bu şehre nereden gelirseniz gelin mutlaka bir otobüs durağına uğrayıp metrosuna binip merkezi yerlerine gidebilirsiniz.

Mümkünse Monstariki durağını ve Omonia'yı tercih edin. Monstariki'den solunuza bakınca Akropolis'i görebilirsiniz ki tepede olması sebebiyle seyahati buraya çıkıp bile planlayabilirsiniz.

Kişi başı 13-14 €'luk bir giriş isterken öğrenci kartınız varsa bu giriş cazip gelecektir. Aşağıda sol tarafta kalan tarihi çarşı gibi görülen kısım Plaka'dır.

Plaka'nın bitimine doğru sol tarafta 200 metre sonra Zeus tapınağını göreceksiniz. Zeus tapınağından ortalam 1,5 km ötede ise tarihi stadyum yer alıyor. Zeus tapınağından karşı tarafa doğru ilerlerseniz (yani ulusal park içinden) ki durup mola vermek istersiniz eminim parlemento ve Syntagma sizi karşılayacak.

Turist yoğunluğu olunca askerler meşhur gösterisini yapmakta. Syntagma'da soluklanabilir ve sonra buradan devam ederek üniversite ve kütüphane gibi tarihi yerleri görebilirsiniz.

Omonia civarında kurulan pazar eşsizdir. Buraya da mutlaka uğrayın. Zaten Zeus tapınağından sol taraftan dümdüz ilerledikçe bu güzellikler yavaş yavaş karşınıza gelecektir. Metro ile sahile Pire'ye gidebilirsiniz. Atina merkezine 4-5 durak mesafede.

Tarih sizi bekliyor! Ortalama fiyatların keyfini çıkarın!

anill

Yazar Hakkında

anill

öğrenci şimdilik yeni yerler görmeyi sever.Çok cıstık pıstık eğlence yeri sevmez yalnız:)