Google+

BİR TATİL CENNETİ: KAŞ

368224 Tem 2014Gezi Notu
Cüneyt SağlıkCüneyt SağlıkGezgin24 Tem 201436820 Yorum

Antalya iline bağlı, şirin küçük bir ada gibi, cennet gibi bir noktadır Kaş. Genç esnafın verdiği bilgilere göre 7500 civarında nüfusu olan  bir tatil cennetidir. Kışın ziyadesiyle sessizdir. Talebelerin ekonomiyi ayakta tutması ile idame olur. Bir de yaşlı yabancı turistlerin ziyaretleri ile… Dar ve şirin sokakları bol pansiyonlar ve çiçeklerle bezenmiştir.

Kaş

Kaş-1

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Kaş’ta yat turları ile suyun ortasında güzel vakit geçirilebilir. Dalışlar için mükemmel noktalarda heyecan dolu tecrübeler yaşanabilir. Küçük sahilinde İstanbul’dan bir dostla karşı karşıya kalmanız ise ne kadar tercih edilir bir yer olduğunu tasdik etmiş olur. Ebru Cündübeyoğlu gibi ünlü ve bilindik simaların tatillerini geçirmeyi tercih ettiği noktadır Kaş.

Antalya’dan dolmuşlar vasıtası ile (saat başı ya da yarım saat aralıklarla) Kaş’a ulaşım mümkündür. Takriben 4 saat sürmekte ve kişi başı 25 lira gibi bir ücret ödenmektedir. Tabii dolmuşlarda internet hizmeti de verilmektedir.

Olimpos, Kalkan, Çıralı gibi diğer stratejik noktalara yakın mesafededir. No: 11 veya Red Point gibi geceleri eğlenebileceğiniz  nezih mekânları mevcuttur.

Kaş-2

Kaş-3

Onlarca restorandan birinde harika bir balık yememek için hiçbir nedeniniz yoktur. Tek sorunu, sahil sorunu olmasıdır. Onun haricinde kafanızı dinleyebileceğiniz, dünya telaşesinden uzaklaşıp bir hafta sonu dahi gelinebilecek bir su kenarıdır.

Peşkir peştamal ihtiyacınızı buradan giderebilirsiniz. Bol bol seçeneklerle sizlere hizmet etmeye hazır esnafları vardır.

Kaş-4

Kaş şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Kemer 2 Saatlik Dörtlü Safari Deneyimi (29 €), Kekova-Kaleköy Tam Gün Kaş'a Özel Cruise ve Tur (845 €), 2 Günlük Kapadokya Turu (95 €), Fethiye: Kelebekler Vadisi ve Aziz Nicholas Adası Tekne Turu (22 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar