Google+

Arama formu

BİR TATİL CENNETİ: KAŞ

Antalya iline bağlı, şirin küçük bir ada gibi, cennet gibi bir noktadır Kaş. Genç esnafın verdiği bilgilere göre 7500 civarında nüfusu olan  bir tatil cennetidir. Kışın ziyadesiyle sessizdir. Talebelerin ekonomiyi ayakta tutması ile idame olur. Bir de yaşlı yabancı turistlerin ziyaretleri ile… Dar ve şirin sokakları bol pansiyonlar ve çiçeklerle bezenmiştir.

Kaş

Kaş-1

Kaş’ta yat turları ile suyun ortasında güzel vakit geçirilebilir. Dalışlar için mükemmel noktalarda heyecan dolu tecrübeler yaşanabilir. Küçük sahilinde İstanbul’dan bir dostla karşı karşıya kalmanız ise ne kadar tercih edilir bir yer olduğunu tasdik etmiş olur. Ebru Cündübeyoğlu gibi ünlü ve bilindik simaların tatillerini geçirmeyi tercih ettiği noktadır Kaş.

Kaş bölgesine uygun ulaşım yollarından biri de havayolu. En uygun fiyatlı uçak biletlerini görmek için tıklayın

Antalya’dan dolmuşlar vasıtası ile (saat başı ya da yarım saat aralıklarla) Kaş’a ulaşım mümkündür. Takriben 4 saat sürmekte ve kişi başı 25 lira gibi bir ücret ödenmektedir. Tabii dolmuşlarda internet hizmeti de verilmektedir.

Kaş şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavise edilenleri La Kumsal Hotel, Artemis Hotel Kaş, Mandalina Suites. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Kale Pansiyon, Peace Boutique Hotel, La Salvia Hotel Kaş. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları mereak ediyorsanız Villa Tamara Hotel, Cappari Aqua Princess Hotel, Aquarius Hotel tesislerini incelebilirsiniz. Bir de Tatilsepeti.com'un Kaş aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Olimpos, Kalkan, Çıralı gibi diğer stratejik noktalara yakın mesafededir. No: 11 veya Red Point gibi geceleri eğlenebileceğiniz  nezih mekânları mevcuttur.

Kaş-2

Kaş-3

Onlarca restorandan birinde harika bir balık yememek için hiçbir nedeniniz yoktur. Tek sorunu, sahil sorunu olmasıdır. Onun haricinde kafanızı dinleyebileceğiniz, dünya telaşesinden uzaklaşıp bir hafta sonu dahi gelinebilecek bir su kenarıdır.

Peşkir peştamal ihtiyacınızı buradan giderebilirsiniz. Bol bol seçeneklerle sizlere hizmet etmeye hazır esnafları vardır.

Kaş-4