Google+

Arama formu

BRÜKSEL'DE GERÇEK BİR ARABA MÜZESİ: AUTOWORLD

Bu yazı Gezimanya üyesi cagrihan.kacar tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

Cinquantenaire bahçesinde bulunan AutoWorld 1928 Bentley, 1930 Bugattilerden 2015 Lamborgini'ye kadar geniş bir yelpazeyi bünyesinde barındırıyor. Müzeye girişler 10 Euro olup Brüksel'e geldiyseniz mutlaka girin derim. Müzenin girişinde sizleri sağlı sollu tarihi arabalar karşılıyor olacak. Hemen karşınızda duran Lamborghini'yi görünce heyecanlanmayın derim. Arka kısımlarda daha görkemlilerine rastlayacaksınız.

Brüksel

Müzenin içinde ünlülerin kullandığı araçların bir araya getirildiği bir koleksiyon bulunuyor. Abraham Lincoln'den Papa'ya kadar devrin ileri gelenlerin kullandığı makam ve özel araçlarını burada bulabilirsiniz. Mercedes'in Mercedes-Benz olma hikayesi, Porsche'un geçmişini ve diğer İtalyan, Alman ve Amerikan otomobillerinin gelişimini burada detaylıca bulabilirsiniz. Müzenin içinde güzel bir de kafesi var ama fiyatlar biraz pahalı duruyor. Yine de sabahtan gelip otomobilleri izleyerek kahvaltı yapmanın tadı bir başka olacaktır. Müzenin üst katında daha modern otomobiller ve gerçek bir Formula 1 aracına rastlayabilirsiniz.

Brüksel-1

Brüksel bölgesine uygun ulaşım yollarından biri de havayolu. En uygun fiyatlı uçak biletlerini görmek için tıklayın

Müzenin esas can alıcı kısmı ise üst katın sol tarafına adeta özel bir galeri gibi ayırıp içerisine Laferrari, Lamborghini Veneno, Maserati MC12 gibi sınırlı sayıda üretilen araçları bulabilirsiniz. Her ne kadar dokunması yasak olsa da belki dokunur, kapısını açar, içerisine oturur, farlarıyla oynayabilir, hayatınızda bulamayacağınız deneyimleri tadabilirsiniz. Benden söylemesi bu alanda kamera yok. :)

Brüksel şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Lovely View Ensuite Room, Just like home, Chambre privée dans loft avec vue sur l'Atomium güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri B&B Basilique, HEART of BXL: Feel cosy at Grand-Place, Art de Sejour - B&B. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hotel Albergo, Hotel Best Western City Centre, Brussels City Center Apartments gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Holidays Hostel Midi, Hostel Louise, Urban City Centre Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Brüksel aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Brüksel-2

Brüksel-3

Etiketler