Brüksel'de Gerçek Bir Araba Müzesi: Autoworld

Cinquantenaire bahçesinde bulunan AutoWorld 1928 Bentley, 1930 Bugattilerden 2015 Lamborgini'ye kadar geniş bir yelpazeyi bünyesinde barındırıyor. Müzeye girişler 10 Euro olup Brüksel'e geldiyseniz mutlaka girin derim. Müzenin girişinde sizleri sağlı sollu tarihi arabalar karşılıyor olacak. Hemen karşınızda duran Lamborghini'yi görünce heyecanlanmayın derim. Arka kısımlarda daha görkemlilerine rastlayacaksınız.

Müzenin içinde ünlülerin kullandığı araçların bir araya getirildiği bir koleksiyon bulunuyor. Abraham Lincoln'den Papa'ya kadar devrin ileri gelenlerin kullandığı makam ve özel araçlarını burada bulabilirsiniz. Mercedes'in Mercedes-Benz olma hikayesi, Porsche'un geçmişini ve diğer İtalyan, Alman ve Amerikan otomobillerinin gelişimini burada detaylıca bulabilirsiniz. Müzenin içinde güzel bir de kafesi var ama fiyatlar biraz pahalı duruyor. Yine de sabahtan gelip otomobilleri izleyerek kahvaltı yapmanın tadı bir başka olacaktır. Müzenin üst katında daha modern otomobiller ve gerçek bir Formula 1 aracına rastlayabilirsiniz.

dsad

Müzenin esas can alıcı kısmı ise üst katın sol tarafına adeta özel bir galeri gibi ayırıp içerisine Laferrari, Lamborghini Veneno, Maserati MC12 gibi sınırlı sayıda üretilen araçları bulabilirsiniz. Her ne kadar dokunması yasak olsa da belki dokunur, kapısını açar, içerisine oturur, farlarıyla oynayabilir, hayatınızda bulamayacağınız deneyimleri tadabilirsiniz. Benden söylemesi bu alanda kamera yok. :)