Google+

BÜYÜK BARİYER RESİFİ’Nİ KEŞİF

233517 Şub 2015Gezi Notu
user-profileSavas Ercal17 Şub 201523350 Yorum

Papua Yeni Gine (PNG)’ye giderken önce Avusturalya'nın Brisbane şehrine geldim, buradan 2,5 saatlik uçuştan sonra Cairns’e, buradan da ufak bir uçakla PNG'nin Port Moresby şehrine uçtum.

Cairns

Cairns-1

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Hava güzeldi, yerim pencere kıyısındaydı, çok güzel görüntüler yakaladım. Fotoğraflar sizi Brisbane’den Cairns’e kadar götürüyor, Avusturalya’nın kuzeydoğu kıyılarında başka yerlerde rastlayamayacağınız güzel görüntülerle uçaktan bir gezinti yapıyoruz.

Cairns-2

Great Barrier Reef (GBR) de bu yol üzerinde. Ondan da güzel görüntüler yakaladım. Görüntüleri hayal gücünüzü kullanarak daha da güzelleştirmeyi sizlere bırakıyorum.

Cairns-3


Yurtdışı seyahatlerinde beklenmedik sağlık sorunlarının ve aksaklıkların bütçenizi sarsmaması için mutlaka bir Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmanız gerekir.

Zaten birçok ülke vize işlemleri sırasında bu sigortayı zorunlu olarak talep etmektedir. www.axasigorta.com.tr ‘ye girerek sadece birkaç dakika içinde üstelik 6 Euro’dan başlayan fiyatlarla sigortanızı online olarak alabilirsiniz. İyi yolculuklar… Detaylar için tıklayın.


Cairns şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Cairns / Stratford Tropical apartment, Kookas Bed & Breakfast, Cairns Penthouse. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Whiterock Leisure Park, The Jack Backpackers gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Cairns City Apartments, Pullman Cairns International, City Garden tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Cairns aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

GBR, dünyanın en büyük mercan kayaları topluluğu. 2300 km, 348 bin kilometrekare, 2900 mercan kayasından ve 1000 kadar adadan oluşuyor. İlk defa kaptan James Cook, GBR’den Batılılara söz etmiş. 1770 yılında HMS Endeavour adlı gemisi kayalara bindirmiş. GBR, 1981’de UNESCO’nun koruması altına alınmış ve Dünya’nın 7 Doğa Harikası’ndan biri olarak kabul ediliyor.

Cairns-4

GBR’de 360 taş mercan, 80 kadar yumuşak mercan, 1500 balık, 1500 sünger, 500 kadar yumuşakçalar ve 800 kadar dikenli hayvan türü yaşıyor.

Cairns-5

Görüntülerin sizleri günlük yaşamın tekdüzeliğinden biraz olsun uzaklaştırması dileğiyle...

Cairns şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Kuranda Scenic Demiryolu ve Palm Cove: Port Douglas Gönderen (81.06 €), Tjapukai Gece Turu, Port Douglas dan Akşam yemeği ve göster (107 €), Tren & Skyrail ve Hartley Crocodile Farm tarafından Kuranda (125.8 €), Cairns Ruhu: Dinner Cruise (61.6 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar