Google+

Arama formu

BÜYÜLÜ AMAZON ORMANLARI: MANAUS

Manaus şehrinin ismi, Rio Negro vadisine hakim bir tepe üzerinde bulunan Hint/yerli kabilesinden gelmektedir.

Manaus

Manaus-1

Burası Amazon yağmur ormanları için bir ağ geçidi olarak hizmet vermektedir. Yani, burası Amazon ormanlarının başlangıç noktasıdır. Black River ve Solimoes nehirleri burada birleşmektedir ve Amazon Nehri'ni oluşturmaktadırlar.

Manaus bölgesine uygun ulaşım yollarından biri de havayolu. En uygun fiyatlı uçak biletlerini görmek için tıklayın

Manaus-2

Manaus-3

Solimoes nehri beyazımsı, Rio de janeiro Negro nehri ise kahverengi ve siyahımsıdır ve Black River olarak da isimlendirilir. Solimoes soğuk akarken, Negro sıcak akar.

Manaus şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Alvorada Suite, Melhor Repouso, Amanda Suites güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Apartamento Manaus Arena da Amazonia, The Container Hostel, Flat Manaus. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hotel Saint Paul, Ibis Manaus Aeroporto, Village Center Hostel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hostel Brazil Backpackers Manaus, Apiaka Hostel, Semear Hostel Manaus tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Manaus aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Manaus-4

Manaus-5

Amazon ormanları, dünyadaki en büyük ve en yoğun yağmur ormanları, dünyanın en uzun ve en büyük nehri içinde kalmıştır. Onun fantastikliği ve karmaşık biyolojik çeşitliliği dünyaca ünlüdür.  

Manaus-6

Manaus-7

Daha fazla fotoğraf için: leylegihavadagordummm.blogspot.com.tr/2015/02/brezilya-manaus-amazon-2010.html


Yazar Hakkında

Ebru H

Gezmek.. İşte bu insanın ruhunu yenileyen bambaşka bir duygu..