Google+

BÜYÜLÜ AMAZON ORMANLARI: MANAUS

358224 Şub 2015Gezi Notu
Ebru HEbru HBronz Yazar24 Şub 201535820 Yorum

Manaus şehrinin ismi, Rio Negro vadisine hakim bir tepe üzerinde bulunan Hint/yerli kabilesinden gelmektedir.

Manaus

Manaus-1

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Burası Amazon yağmur ormanları için bir ağ geçidi olarak hizmet vermektedir. Yani, burası Amazon ormanlarının başlangıç noktasıdır. Black River ve Solimoes nehirleri burada birleşmektedir ve Amazon Nehri'ni oluşturmaktadırlar.

Manaus-2

Manaus-3

Solimoes nehri beyazımsı, Rio de janeiro Negro nehri ise kahverengi ve siyahımsıdır ve Black River olarak da isimlendirilir. Solimoes soğuk akarken, Negro sıcak akar.

Manaus şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Hostel Tupi, Hospedagem Amazonas, Loft Alvorada. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Pousada Maria de Lourdes, Holiday Inn Manaus gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz ibis budget Manaus, Hotel São Paulo, Hotel Safari tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Manaus aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Manaus-4

Manaus-5

Amazon ormanları, dünyadaki en büyük ve en yoğun yağmur ormanları, dünyanın en uzun ve en büyük nehri içinde kalmıştır. Onun fantastikliği ve karmaşık biyolojik çeşitliliği dünyaca ünlüdür.  

Manaus-6

Manaus-7

Daha fazla fotoğraf için: leylegihavadagordummm.blogspot.com.tr/2015/02/brezilya-manaus-amazon-2010.html

Manaus şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; 4 Gün Amazon Jungle Adventure: Manaus (339.3 €), Amazon Tiyatro Biletleri Sizin Manaus Otel getirilen (10.18 €), Amazon Ormanı 4 Saat Walking Tour (127.24 €), Anaconda Lodge / Rio Negro 4 Gün Amazon Turu (263.304 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar