Çocukla Ayvalık ve Cunda Tatili

Yazın İstanbul'a yakın olduğu için Ayvalık tatilini tercih ettik. Tabi ki çocuk da olunca orayı tercih sebebimiz güçlendi.

Araştırmalarımızı yaptığımızda orada çok fazla tatil köyü olmadığını gördük. Butik otelde kalmayı çok sevmemize rağmen çocuk sebebi ile risk almayıp tatil köyünü tercih ettik.

Grand Temizel Otel'de kaldık. Bizim gibi çocuklu ve yaşlı ailelerin tercih ettiği bir otel olduğundan çok rahat ettik. Yakın çevresine göre fiyatları biraz daha yüksek. Ama deniz, havuz ve diğer seçenekleri düşününce tercih edilir.

Şehir küçük ve tatil beldesi olduğundan biz akşamları otelde kalmayıp Ayvalık'ta gezintiler yaptık. Şeytan Sofrası bilinen gezi yerlerinden... Burada manzara gerçekten muhteşem! Akşam gün batımını mutlaka izlemek gerek.

Tatilimizin son gününü ise Cunda'da geçirdik. Gerçekten muhteşem. Çocuk büyüsün hemen konaklamalı gidip Cunda'da butik otellerde kalmak istiyorum. Ayrı ve güzel bir havası var.

Bu arada unutmadan ekleyeyim; Ayvalık'ta benim en büyük yaşadığım sorun denizin soğuk olmasıydı. Rüzgar da olduğu için ben sadece havuza girebildim.

Gitmişken Ayvalık tostu yemeden de gelmedik :)