Google+

DEV KARA KAPLUMBAĞALARININ ADASI: PRISON ISLAND

289925 Ağu 2014Gezi Notu
Erhan ÇilingirErhan ÇilingirGezgin25 Ağu 201428990 Yorum

Üzerine yapılan hapishane nedeniyle Prison Island adını alan adanın şimdiki mahkûmları; müebbete çarptırılan dev Aldabra kara kaplumbağaları. Adaya ulaşmak için Zanzibar Stone Town kumsalından kiralayacağınız bir motorlu kayıkla 20 dakikalık bir yolculuk yapmanız yeterli olacak.

Zanzibar

Zanzibar-1

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

1919 yılında hediye bir çift olarak verilen kaplumbağaların sayısı, günümüzde yaklaşık 100’ü aşmış durumdadır. Ortalama 200 yıl yaşayan bu dev Aldabra kara kaplumbağalarının adadaki temsilcilerinin en yaşlılarının 150 yaşlarında olduğu tahmin edilmektedir. Yavru kaplumbağaların koruma amaçlı tel kafes içine alınmış olduğu adada, ergin kaplumbağalar serbest bir şekilde dolaşabilmektedir.

Zanzibar-2

Zanzibar-3


Yurtdışı seyahatlerinde beklenmedik sağlık sorunlarının ve aksaklıkların bütçenizi sarsmaması için mutlaka bir Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmanız gerekir.

Zaten birçok ülke vize işlemleri sırasında bu sigortayı zorunlu olarak talep etmektedir. www.axasigorta.com.tr ‘ye girerek sadece birkaç dakika içinde üstelik 6 Euro’dan başlayan fiyatlarla sigortanızı online olarak alabilirsiniz. İyi yolculuklar… Detaylar için tıklayın.


Zanzibar-4

Zanzibar şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri House of Spices, Malindi Guest House, Hakuna Matata Beach Lodge & Spa. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Dhow Palace Hotel, Africa House Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Zanzibar Grand Palace, Funguni Palace Hotel, Coco De Mer Hotel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Zanzibar aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Danışmadan alacağınız taze otlarla kaplumbağaları besleyerek, yaklaşıp onları sevebilirsiniz.

Zanzibar-5

Mükemmel kumsalda masmavi suların keyfini çıkarmadan adadan geri dönmeyin.

Zanzibar şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; 3 saat Zanzibar Spice Tour (29.78 €), Zesty Zanzibar: Gıda Tur ve Cooking Class (33.92 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar