Google+

Arama formu

DEV KARA KAPLUMBAĞALARININ ADASI: ZANZİBAR PRISON ISLAND

Üzerine yapılan hapishane nedeniyle Prison Island adını alan adanın şimdiki mahkûmları; müebbete çarptırılan dev Aldabra kara kaplumbağaları. Adaya ulaşmak için Zanzibar Stone Town kumsalından kiralayacağınız bir motorlu kayıkla 20 dakikalık bir yolculuk yapmanız yeterli olacak.

Zanzibar

Zanzibar-1

1919 yılında hediye bir çift olarak verilen kaplumbağaların sayısı, günümüzde yaklaşık 100’ü aşmış durumdadır. Ortalama 200 yıl yaşayan bu dev Aldabra kara kaplumbağalarının adadaki temsilcilerinin en yaşlılarının 150 yaşlarında olduğu tahmin edilmektedir. Yavru kaplumbağaların koruma amaçlı tel kafes içine alınmış olduğu adada, ergin kaplumbağalar serbest bir şekilde dolaşabilmektedir.

Zanzibar-2

Zanzibar-3

Zanzibar-4

Zanzibar şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri House of Spices, Malindi Guest House, Hakuna Matata Beach Lodge & Spa. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Al Johari, Kisiwa House gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Africa House Hotel, The Rosal Stone Town Hotel, Furaha Resort tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Zanzibar aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Danışmadan alacağınız taze otlarla kaplumbağaları besleyerek, yaklaşıp onları sevebilirsiniz.

Zanzibar-5

Mükemmel kumsalda masmavi suların keyfini çıkarmadan adadan geri dönmeyin.