Google+

DOLOMIT DAĞLARI'NDA TREKKİNG

40020 Kas 2017Gezi Notu
KorelKorelGezgin20 Kas 20174000 Yorum

İtalya'nın kuzeyinde Avusturya sınırına oldukça yakın bir nokta olan Dolomit Dağları sizi büyük ve yeşilin ilginç bir tonunda olan çayırları ile karşılıyor. Tertemiz havası eşsiz ve uçsuz bucaksız manzaraları ile adeta doğu Karadeniz yaylalarımızı andırıyor. Tek fark buraların çok güzel ve temiz bir şekilde korunmuş olması ve bölgede yaşayan insanların doğaya saygılı davranmış olmaları.
 
Belluno

Yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi sevenlere ve fotoğraf tutkunlarına çok ama çok sürprizleri olan konaklaması kolay ve alternatifi bol bir bölgedir.

Belluno-1

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Bölgede birçok yürüyüş rotası olmakla birlikte teleferik ile zirvelere çıkışlar mevcut olup bireysel yürüyüşler yapmak için de uygundur.

Belluno-2

İklim olarak değişkenlik gösteren bir yerdir. Bir gün önce sırılsıklam ıslanmışken bir gün sonra kar ile uyanmak ve bir sonraki gün güneşli bir havayı görmek mümkündür.

Belluno-3

Bölgeye yapılacak trekking turlarında yanınızda olmazsa olmaz bir kaç şeyden bahsetmek isterim. Kesinlikle ve kesinlikle yanınızda bir yağmurluk, su geçirmezliğinden emin olduğunuz mümkünse bilekten bot türünde olan bir trekking ayakkabısı, sırt çantanızın su geçirmemesi için koruyucu kılıf, polar ve ter havlusu olmalıdır.


Yurtdışı seyahatlerinde beklenmedik sağlık sorunlarının ve aksaklıkların bütçenizi sarsmaması için mutlaka bir Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmanız gerekir.

Zaten birçok ülke vize işlemleri sırasında bu sigortayı zorunlu olarak talep etmektedir. www.axasigorta.com.tr ‘ye girerek sadece birkaç dakika içinde üstelik 6 Euro’dan başlayan fiyatlarla sigortanızı online olarak alabilirsiniz. İyi yolculuklar… Detaylar için tıklayın.


Belluno-4

Bölgede alışveriş imkânı oldukça alternatifli ve süpermarketlerde her türlü çeşit bulunur hatta Türk kahvaltısı yapabilecek kadar çeşit mevcuttur. Haftalık alınacak otobüs biletleri ile zirvelere ve belirli yürüyüş rotalarına otobüs seferleri de mevcuttur.

Belluno-5

Tespitim odur ki kayak yapmak istemiyorsanız mayıs ayı ve ağustos ayının ikinci yarısında bölgeyi ziyaret etmeniz. Zira eylül ayının ilk haftasında bile kısa süreli de olsa kar yağıyor burada.

Belluno-6

Belluno-7

Belluno-8
 

Belluno şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Venedik'ten: Cortina'ya Otobüsle Öğle Yemeği ve Teleferiği Araba ile (126 €), Dolomitler'in Kalp: Araba ile özel Tam Gün Turu (165 €), Venedik: San Marco Bazilikası, Saat Sonrası Turu Turu (89 €), Dolomites'in Güzel Trekking (175 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
Etiketler: 
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar