Google+

FLORANSA - MEDİCİ SARAYI VE PONTE VECCHIO

512415 Nis 2014Gezi Notu
SİBEL AKINCISİBEL AKINCISilver Yazar15 Nis 201451240 Yorum

Medici Sarayı

Medicilerin evi olan bu saray, bugün Floransa Valiliği’ni barındırıyor. Medici Ailesi Palazzo Vecchio’ya taşınmadan önce burada yaşamış.

Floransa

Ponte Vecchio  (Eski Köprü) 

Floransa’nın yerini gösteren bir işaret taşı gibi nehrin üzerinde arz-ı endam etmekte… 14. yüzyıla tarihlenen üzeri kapalı köprünün eşi ve benzeri yok. Köprünün üzerinden diğer tarafa geçilen yolun her iki tarafında 16. yüzyıldan beri burada olan kuyumcu mağazaları bulunmakta… Mağazaların üzerinde bulunan koridor, Pitti Sarayı ile Uffizi’yi birbirine bağlıyor. Hani Medici Ailesi halkın içine çıkamaz oldu demiştim ya… Bir saraydan diğerine gitmek için yaptırdıkları üstü kapalı yolun bir kısmı da Arno Nehri’nin üzerinde bulunan bu köprünün üzerinden geçiyor. Dan Brown’un “Cehennem” adlı romanında da bu köprüden bahsediliyor. Okuyanlar hatırlayacaktır…

Floransa şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Happy Florence Santa Croce, Casa Adele, Noce dell´Oro. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Residence La Medicea, Signorelli Halldis Apartment gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Florence & Us, Santo Spirito Apartments Halldis Apartments, Casa Maron tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Floransa aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Floransa-1

Floransa-2

Floransa-3

Floransa-4

-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar