Google+

Arama formu

GİRESUN'DAN SATIR BAŞLARI

Giresun Kalesi
3 yapraklı yonca burası. Sağa bakarsan Trabzon’a doğru giden sahil yolu. Sola bakarsan Ordu yolu... İlerisi mi? Ucu bucağı olmayan Karadeniz. Burayı mesire alanı olarak da kullanıyorlar. Kim bilir? Belki de bir dahaki seyahate daha çayımızla mangalımızla geleceğiz.

Giresun

Giresun Adası
Karadeniz’in yaşanabilir tek adası burada. Tekne turları yapılıyor. Adada denize girmek herkese nasip olmaz derler.

Kök ev
Robinson yapmış burayı şehri terketmiş. Gel gör kardeşim diyesi geliyor insanın. Sırf suyun sesini dinlerken hamakta uyumak için bile gelinir.

Giresun bölgesine uygun ulaşım yollarından biri de havayolu. En uygun fiyatlı uçak biletlerini görmek için tıklayın

Fındık Sokaklar
Eylül’ün ilk haftası gidersen kaldırımlar sokaklar her yer kurutulan fındıklarla doludur. Fındık kurusun ki Giresun var olsun diyorlar.

Giresun şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Yalı Türk Hotel, Amazon Aretias Hotel, Ramada Giresun Piraziz.gibi otelleri tercih edebilirsiniz Bir de Tatilsepeti.com'un Giresun aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Giresun-1

Orta Kahve 246
Karadeniz’de ada manzarasına karşı kahve keyfi yapabileceğin tek mekandır. İşletmeci Vasfi abi Giresun’a kahve keyfi için ayrı bir alan kazandırmış.

Yaylalar
Giresun’un huzur merkezi bu yaylalarda. Bektaş, Kulakkaya, Kümbet ve Sisdağı yaylaları burası için özel huzur alanları..Bu yaylalarda uzanıp bulutlara bakmak gerçekten hayal değil.

Finci
Giresun’da fındık
başımızın tacı. Onun gölgesinde geziyoruz buraları. Fındık evim isimli mağazada gördüğümüz bir yazı gerçekten karadenizin mizahını gösteriyor bize. Da Vinci değil Finci!

Gazi Caddesi
Tarkan buraya konsere geldiğinde bu cadde Paris’ten bir cadde gibi bayıldım demiş. O gün bugündür buranın merkezi Gazi Caddesi derler...

Giresun-2

Konsept Mekanlar
Büyük şehir tadında birçok mekan var. Ünivesite buraya çok şey katmış belli ki...

Pide
Neeeee pide mi? Karadeniz’de pide nerede meşhur diye bir soru sordum. Samsunlu bizim diyor Giresunlu bizim..  Sonradan anladım ki tek farkları Samsun yuvarlak yaparmış pideyi. Giresun düz. Neyse yahu pide pidedir dedik Giresun’u seçtik. Sonuç mu? Off!!!

Giresun-3

Devamı Instagram'da...
Kullanıcı adı: seymen.b

Etiketler


Yazar Hakkında

Seymen BOZASLAN

Büyük şehirlerde küçük güzellikler peşinde koşmanın, hayallerimle geldiğim yerde başka hayaller kurma neşesi içindeyim.  Gözüme çarpanları hemen karalamayı, açtığım haritadan yeni güzergahlar belirlemeyi, ayakkabımı eskitinceye kadar yürümeyi,  gittiğim şehrin spor tutkusunu araştırmayı, mutfağını test etmeyi ve anılarımı ölümsüzleştirecek...