Google+

Arama formu

GÖZLERİNİZİ KAPATMAK İSTEMEYECEĞİNİZ MANZARA: EIFFEL KULESİ

Paris'e gitmek için birden fazla sebebiniz olabilir ama eğer amacınız benim gibi sadece gezip görmek ise Paris'in büyük kısmını Eiffel Kulesi dolduruyor şüphesiz.

Kulenin tarihi biraz sıkıntılarla dolu. Böyle devasa bir yapının yapılması büyük bir yankı uyandırmış olmalı. Fakat zamanında fransız halkı tarafından "demir yığını" denilerek istenmemiş.

Paris

Yapılışı Fransız Devrimi'ne dayanıyor. Kutlamaların 100. yılında düzenlenecek olan fuarın girişine ihtişamlı bir kapı yapmak istiyorlar. Fakat mesele biraz kapı olmaktan çıkıp bize geceleri görsel şölen, gündüzleri göz kamaştıran manzaralar olarak ortaya koyan bir kule olarak karşımıza çıkıyor.

Paris bölgesine uygun ulaşım yollarından biri de havayolu. En uygun fiyatlı uçak biletlerini görmek için tıklayın

Paris-1

Paris şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Millésime Hôtel, Hôtel Le Relais Saint-Germain, Hôtel Comete Paris. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hôtel Belloy Saint Germain, Hôtel Central Saint Germain, Hotel Royal Cardinal gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Smart Place Gare du Nord by Hiphophostels, Le Regent Montmartre by Hiphophostels, Hôtel Richard tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Paris aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Kulenin etrafındaki Champ De Mars'ta saatlerce vakit geçirip, etrafında yürüyüş yapıp bir yandan Eiffel'i seyredip hayatınızın en özel anlarından birini yaşayabilirsiniz. Sein Nehri boyunca yürüyüş yapıp, ara caddelerde güzel bir pizza yiyp gezinize ara verebilirsiniz.

Kulenin 2. katına yürüyerek çıkmanızı öneririm. Her basamakta Paris'i biraz daha fazla benimsiyorsunuz. 2. kata geldiğiniz an tüm Paris'i etraflıca görebiliyorsunuz. Daha önce gittiğiniz her yeri buradan kolaylıkla görebilmeniz mümkün.

Chaillot Sarayı'nın arka taraflarına bakacak olursanız Paris'in yeni yerleşim yerlerinin nasıl belirli bir yerde toplandığını daha iyi görürsünüz. Bakalım kaç kez Eiffel'i rüyanızda görüp, Eiffel'den ayrılabileceksiniz?

Etiketler