Google+

GÜÇ VE İHTİŞAM: DUBAİ

183101 Eki 2014Gezi Notu
UFUK AKKUŞUFUK AKKUŞGold Yazar01 Eki 201418310 Yorum

1950’li yıllara kadar geçimini sadece Dubai Körfezi’nden elde edilen deniz ticareti ile sürdüren, bir başka işi de denizden inci çıkartmak olan Dubai, belki de günümüzde şu an için dünyanın en değerli topraklarına sahip. Benim bahsettiğim bu değer ise topraklarından çıkan petrol yatakları değil elbette. Çünkü topraklarından petrol fışkırıp da bu başarıyı yakalayamamış onlarca ülke var maalesef. Dubai topraklarını asıl değerli kılan ise, çölün üzerine her karesi önceden tasarlanarak kurulmuş koskoca bir metropol haline gelmesi elbette.

Dubai

Halen şehir gece-gündüz demeden çalışıyor ve 2030 yılındaki hali tasarlanarak o güne hızla ilerliyor. Başarının, konforun, lüksün ve ihtişamın hatta insanın neler yapabileceğinin dünyadaki en güzel örneklerinden bir tanesi. Şehirde yaşam için hemen hemen her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve bir hata bulmak o kadar zor oluyor ki anlatmak da mümkün olmuyor bazen. Oteller gibi şehirlere de yıldız verilebilseydi eğer burası için kendisine ait ilk 7 yıldızlı oteli gibi 7 yıldız verilebilirdi inanın.

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Dubai-1

1 ay önceki en son ziyaretimde marina bölgesine metro hattı yapıldığını gördüm ve çok şaşırdım. Zaten her noktasına kadar metro ve ulaşım yeterince vardı ve artık dedim ki herhalde her evin önüne kadar ray sistemi gelecek. Buna paranın gücü demek istemiyorum. Çünkü parası olup da bunlara gerek duymayan ülkeleri de görüyoruz ve çok açık biliyoruz. Bu tamamen insana verilen değer, bu tamamen insana yapılan hizmet. Bana göre ise başarı, güven ve saygı duyulması gereken bir özveri. Şimdiye kadar üç defa Dubai seyahati yaptım ve hepsinde de gerçekten çok tat aldım. Normalde daha önce ziyaret ettiğim bir ülkeyi tekrar ziyaret etme huyum da yok. Hatta yeni keşifler, yeni insanlar ve yeni kültürler benim için çok önemli. Ama Dubai her sene yılın yorgunluğunu atabileceğim en ideal turizm şehri ve deniz-kum-güneşin en çok yakıştığı Arap toprakları. Kendimi şımarttığım ve kendimi çok özel hissettiğim bir şehir burası. Daha önce Dubai’ye gelmemişseniz eğer Ortadoğu hakkında bildiğiniz ne varsa unutun ve çölün ortasına kurulmuş bu harika şehri keşfetmeye hazır olun. Kalınacak yer olarak ise tavsiyem denize ve akşam gezilerine en yakın bölge olan Dubai Marina. Şehri gezmek için ise her noktadan istediğiniz yöne nasıl olsa çok kolay ulaşacaksınız. En önemli ayrıntı ise özellikle akşam olup şehrin ışıkları ortaya çıktığında kendinizi bambaşka bir şehirde hissedeceksiniz.

Dubai-2
Marina’da otelimin balkonundan… Aşağıda ise metro çalışması : )

Dubai şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Dubai Falconry Safari (158.07 €), Dubai Akşam Çölü Quad Bike Macera ve Barbekü Yemeği (120.43 €), Dubai 6 Saatlik Akşam Deve Safari ve Barbekü Yemeği (68.82 €), Dubai: Kendini Sürme Güdümlü Desert Adventure by 4WD Dune Buggy (245.17 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Dubai şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Keys Please Holiday Homes - Shams 4 - JBR, OkDubaiApartments- Daisy Dubai Marina, Dubai Apartments JBR Sadaf. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Metropolitan Palace Dubai, Abidos Hotel Apartment gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Regent Palace Hotel, Barjeel Heritage Guest House, Palazzo Versace Dubai tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Dubai aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar