Huzur Dolu Çınarcık Sahili

The Silver Lining Projesi için gittiğim Çınarcık'a bir kere daha hayran kaldım. Yıllar önce gitmiştim ama tabii çocukluk yani pek bir şey hatırlamıyordum. Bir şehirde deniz olması benim orayı sevmem için yeter ki sahilin göbeğinde olunca çok daha mutlu oldum. Sezonun kapalı olması Çınarcık'a ayrı bir huzur veriyor tabii ki. Şehir karmaşasından uzaklaşıp şöyle bir kafamı dinleyeyim derseniz, Çınarcık güzel bir alternatif olabilir. 

Gitmişken, Neler Yapabilirsiniz?

- Sabahları sahilde koşular yapabilirsiniz.- Termal'i ziyaret edip kaplıca ve sıcak suya doyabilirsiniz.- Yalova merkezdeki Yürüyen Köşk'ü ziyaret edebilirsiniz.

Nasıl mı gideceksiniz?

Çok kolay! Kartal ve Yenikapı'dan Yalova'ya her gün 3-4 sefer deniz otobüsü var. Orada iner inmez Çınarcık otobüsüne atlıyorsunuz ve sizi 3,5 TL'ye Çınarcık sahile götürüyorlar. Şu an sezon kapalı olduğu için in cin top oynuyor. Deniz otobüsünün Kartal’dan fiyatı ise 8 TL gibi komik bir fiyat. Günübirlik gezilip dönülebilir. Yalova'nın nesini gezeceğim demeyin. Gerçekten mutlu Yalova… İnsanlar hep mutlu. Gidin fark edin.

BENGİSU BAŞARAN

Yazar Hakkında

BENGİSU BAŞARAN

Bilmediğin sokaklarda kaybolmak kendini bulmanı sağlar demişler. Ben mavi olanım. Sosyoloji. Blogger. Fotoğraf aşığı. Kahve delisi. Yerinde duramayan gezen.