Google+

Arama formu

HUZUR İÇİN TRAKAI

Bu yazı Gezimanya üyesi varol gezi tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

Vilnius’a gelirseniz eğer; Trakai’ye gelmeniz olmazsa olmazlardan! Geldiğinizde, Galve Gölü kıyısında muazzam bir manzarayla karşılaşacaksınız.

Trakai

Ada üzerine kurulu Trakai Kalesi (Trakai Island Castle) ve müzesi (TRAKU ISTORIJOS MUZIEJUS) var. Müzeyi (Bilet Ücreti 4 Euro-Fotoğraf Çekmek isterseniz 2 Euro daha) ve çevresini gezmek başlı başına bir olay! Bu güzellik ve yaşanan mutluluk için 28 km. Hiç uzak değil!

Trakai'de Ulaşım

Trenle gelmenizi ve dönmenizi tavsiye ediyorum (Kişi başı 1.68 Euro). Biz 12.30 trenini kaçırdığımızdan, 13.30 treniyle gitmiştik. Otobüsle de gelebilirsiniz taksiyle de (Taksici 20 Euro istemişti)...

Trakai şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Domido Villa, Anupro Villa, Vila Viesai. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Esperanza Resort, Argo Trakai, Cozy apartment in Trakai gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Trakaitis Holiday Home, Trakaitis Country House, Trakaitis Guest House tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Trakai aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Trenden indikten sonra kalabalığı takip edin ve Karaimu Caddesi’nden (Karamių g.) yürüyün (gölün kenarından, doğayla ilerlemenizi tavsiye ediyorum – yolunuz yaklaşık 2 km). Sonrasında muhteşem manzarasıyla kale ve göl sizleri karşılayacak!

Trakai-1

Trakai-2

İnsanlar evlerinin bahçelerini park alanı haline getirmişler, para kazanıyorlar.

Trakai'de Yeme-İçme

Trakai-3

Göl kıyısındaki restoranlarda, KIBINAI (mantarlı-tavuklu, sebzeli, ıspanaklı, peynirli vb. börek çeşitleri) yiyebilirsiniz ya da APVALAUS STALO KLUBAS’ta tavuk şiş ve beyaz tatlı şarap!

Ek Bilgi: Karaimų Caddesi’nde gezerken; bir evin caddeye bakan yüzünde 3 pencere varsa Kırım’dan gelen Karay’lardan olduğunu anlayabilirsiniz!

Etiketler


varol gezi kullanıcısının resmi
Yazar Hakkında

varol gezi

Kendimi bildim bileli gezmeyi, seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi, yeni kültürler öğrenmeyi, yeni tatlar tatmayı, yeni insanlarla tanışmayı, araştırmayı, kendimi geliştirmeyi sevmişimdir! Nerelere gidilir, nerede ne yenir, ne içilir? Hep merak etmişimdir!  Olcay VAROL | VAROL GEZİ - EKONOMİK - UCUZ SEYAHAT HAKKINDA TÜYOLAR varolgezi.com