Google+

HUZUR İÇİN TRAKAI

120105 Ara 2015Gezi Notu
varol gezivarol geziBronz Yazar05 Ara 201512010 Yorum

Vilnius’a gelirseniz eğer; Trakai’ye gelmeniz olmazsa olmazlardan! Geldiğinizde, Galve Gölü kıyısında muazzam bir manzarayla karşılaşacaksınız.

Trakai

Ada üzerine kurulu Trakai Kalesi (Trakai Island Castle) ve müzesi (TRAKU ISTORIJOS MUZIEJUS) var. Müzeyi (Bilet Ücreti 4 Euro-Fotoğraf Çekmek isterseniz 2 Euro daha) ve çevresini gezmek başlı başına bir olay! Bu güzellik ve yaşanan mutluluk için 28 km. Hiç uzak değil!

Trakai'de Ulaşım

Trenle gelmenizi ve dönmenizi tavsiye ediyorum (Kişi başı 1.68 Euro). Biz 12.30 trenini kaçırdığımızdan, 13.30 treniyle gitmiştik. Otobüsle de gelebilirsiniz taksiyle de (Taksici 20 Euro istemişti)...

Trakai şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Vila Viesai, Broliu Sodyba, Old Town Trakai Apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Castle View Guesthouse, Alina Apartments gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Pilies Sala, Rotušė, Guest House Karaimu 13 tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Trakai aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Trenden indikten sonra kalabalığı takip edin ve Karaimu Caddesi’nden (Karamių g.) yürüyün (gölün kenarından, doğayla ilerlemenizi tavsiye ediyorum – yolunuz yaklaşık 2 km). Sonrasında muhteşem manzarasıyla kale ve göl sizleri karşılayacak!

Trakai-1

Trakai-2

İnsanlar evlerinin bahçelerini park alanı haline getirmişler, para kazanıyorlar.

Trakai'de Yeme-İçme

Trakai-3

Göl kıyısındaki restoranlarda, KIBINAI (mantarlı-tavuklu, sebzeli, ıspanaklı, peynirli vb. börek çeşitleri) yiyebilirsiniz ya da APVALAUS STALO KLUBAS’ta tavuk şiş ve beyaz tatlı şarap!

Ek Bilgi: Karaimų Caddesi’nde gezerken; bir evin caddeye bakan yüzünde 3 pencere varsa Kırım’dan gelen Karay’lardan olduğunu anlayabilirsiniz!

Trakai şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Sesli Rehber ile Trakai'ye Tur (20 €), Vilnius Özel Walking Tour (80 €), Vilnius Havaalanı Transfer (20 €), Vilnius Uluslararası Havalimanı Özel Tek Yönlü Transferi (36 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
Etiketler: 
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar