Huzur İçin Trakai

Vilnius’a gelirseniz eğer; Trakai’ye gelmeniz olmazsa olmazlardan! Geldiğinizde, Galve Gölü kıyısında muazzam bir manzarayla karşılaşacaksınız.

Trakai Island Castle

Ada üzerine kurulu Trakai Kalesi (Trakai Island Castle) ve müzesi (TRAKU ISTORIJOS MUZIEJUS) var. Müzeyi (Bilet Ücreti 4 Euro-Fotoğraf Çekmek isterseniz 2 Euro daha) ve çevresini gezmek başlı başına bir olay! Bu güzellik ve yaşanan mutluluk için 28 km. Hiç uzak değil!

Trakai'de Ulaşım

Trenle gelmenizi ve dönmenizi tavsiye ediyorum (Kişi başı 1.68 Euro). Biz 12.30 trenini kaçırdığımızdan, 13.30 treniyle gitmiştik. Otobüsle de gelebilirsiniz taksiyle de (Taksici 20 Euro istemişti)...

Trenden indikten sonra kalabalığı takip edin ve Karaimu Caddesi’nden (Karamių g.) yürüyün (gölün kenarından, doğayla ilerlemenizi tavsiye ediyorum – yolunuz yaklaşık 2 km). Sonrasında muhteşem manzarasıyla kale ve göl sizleri karşılayacak!

Göl Kenarında Yürüyüş-Trakai

İnsanlar evlerinin bahçelerini park alanı haline getirmişler, para kazanıyorlar.

Trakai'de Yeme-İçme

KIBINAI (Börek Çeşitleri)

Göl kıyısındaki restoranlarda, KIBINAI (mantarlı-tavuklu, sebzeli, ıspanaklı, peynirli vb. börek çeşitleri) yiyebilirsiniz ya da APVALAUS STALO KLUBAS’ta tavuk şiş ve beyaz tatlı şarap!

Ek Bilgi: Karaimų Caddesi’nde gezerken; bir evin caddeye bakan yüzünde 3 pencere varsa Kırım’dan gelen Karay’lardan olduğunu anlayabilirsiniz!

varol gezi

Yazar Hakkında

varol gezi

Kendimi bildim bileli gezmeyi, seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi, yeni kültürler öğrenmeyi, yeni tatlar tatmayı, yeni insanlarla tanışmayı, araştırmayı, kendimi geliştirmeyi sevmişimdir!