İstanbul Happy Moon's Lezzetleri

Anadolu yakasının vazgeçilmez lezzeti olan Happy Moon's yeni şubesini Galleria'ya açtı. Tabi bende Happy Moon's lezzetine hayran kalan bir Avrupa yakalı olarak bu habere gerçekten çok sevindim ve hemen koştum Galleria'ya :)

Daha önceden bahsetmişimdir Marina tarafından nefret ederim. Gelen kişiler, mekanlar yani kısacası ortamı bana hiç cazip gelmemiştir ama Galleria tarafı bu durumu biraz kurtarıyor. Hele Happy Moon's ile birlikte taleplerin bile Marina'dan Galleria tarafına kayacağı düşüncesindeyim :) Gelelim Happy Moon's Galleria'da lezzetlere ve fiyatlara...

Bir kere yeni açılan şubede menü genişletilmiş. Ana yemekler, salatalar, pizzalar, makarnalar falan hep vardı ama menüye pide gibi kültürümüzden muhteşem bir lezzet eklenmiş. Tabi ben kaçırır mıyım? Asla! :)

Bu arada pidesini kesinlikle tavsiye ederim. O kadar güzel bir tadı vardı ki ben bayıldım. Hamuru yumuşak, kullanılan malzemeler ayarında, kısacası doya doya yenilesi yani :)

Bu da arkadaşımın tabağı... Kendisi tavuklu sandviç istedi ve o da lezzetten memnundu :) Ama sanki sunum biraz daha iyi yapılabilirdi gibi!

Bu arada fiyatları yerinde olsa da gelen porsiyon yeterince doyurucu olduğu için verdiğiniz paranın hakkını da alıyorsunuz. Size şöyle söyleyeyim pide, ayran, Türk kahvesi ve su için 34 TL gibi bir ücret ödedim. Aslında yerinde dedim ama birçok mekana kıyasla uygun bile sayılabilir.

Ayrıca birçok da tatlı çeşidi vardı ama bize Türk kahvesi kafi geldi :) Bir dahaki gidişimde mutlaka Happy Moon's lezzetinin hüküm sürdüğüne inandığım tatlılarını da denemek istiyorum.

Bu arada iç tasarımını da es geçmemek lazım. Kafe ferah bir şekilde döşenmiş, öyle sıkış tıkış değil. Nefes alacak alanınız var kısacası... Çünkü bazı mekanlar malum o kadar hınca hınç oluyor ki değil yemek yemek, nefes alırsanız ne ala! Sanki yoldan geçeni alıp oturtmuşlar. Tabi biz gittiğimizde pek kalabalık değildi, onun da etkisi olmuş olabilir bu düşüncemde :)

Kısacası Avrupa yakalılar bence Happy Moon's bizim yakamıza da gelmişken bu keyifli mekandan daha fazla mahrum kalmayın ve mutlaka gidin!

Sevgilerimle...